هدلایت

خرید هدلایت

مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی

imbcenter

جهت اطلاع از قیمت دقیق انواع هدلایت‌ها و همین‌طور مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

هدلایت مناسب

هدلایت COB C2

5/5

اتمام موجودی

پرنورترین هدلایت

هدلایت COB گلد

5/5

580000 تومان 

هدلایت آی ام بی

هدلایت کره ای CSP ضد آب

5/5

1080000 تومان

هدلایت پراید

هدلایت CSP S1

5/5

490000 تومان

هدلایت سه طرفه

هدلایت سه طرفه سیلور COB

5/5

480000 تومان

بهترین هدلایت

هدلایت کنباس بلو 

5/5

680000 تومان

قیمت هدلایت

هدلایت چهارطرفه 06

5/5

650000 تومان

هدلایت قوی

هدلایت COB

5/5

580000 تومان

مزایای هدلایت

هدلایت CSP X3

5/5

780000 تومان

هدلایت ارزان

هدلایت CSP 4S

5/5

880000 تومان

هدلایت سیلور

هدلایت دوطرفه سیلور

5/5

650000 تومان

خرید هدلایت

هدلایت COB C1 آی ام بی

5/5

295000 تومان

همه چیز درباره هدلایت خودرو

هدلایت چیست؟

هدلایت در واقع یک کلمه لاتین (headlight) و به معنی چراغ جلو  است. اگر تجربه رانندگی در شب و جاده‌های کم نور یا در شرایط جوی نامساعد را داشته‌اید احتمالا از نظر نوردهی چراغ‌های ماشین با مشکل مواجه شده‌اید. علم برای رفع این مشکل و راحت شدن رانندگی، چراغ‌های نسل جدید قوی و پرنور که مزیت‌های قابل توجهی نیز دارند را پیشنهاد داده است که اتفاقا طرفداران زیادی را نیز به سمت خود جذب کرده‌ است. علت قوی و پرنور بودن این چراغ‌ها استفاده از تکنولوژی ال ای دی و اس ام دی برای ساخت آنهاست. LED مخفف عبارت “light emitting diode” و به معنی “دیود ساطع کننده نور” است، دیودی نیمه رسانا که با دریافت ولتاژ روشن می‌شود. SMD مخفف عبارت “surface mounted device” و در واقع نام یک تکنولوژی تولید قطعات الکترونیکی است. این تکنولوژی در ساخت لامپ‌های ال ای دی مزیت‌هایی مثل وضوح بیشتر، مصرف انرژی کمتر، حجم کمتر و زاویه دید مناسب‌تر را ایجاد کرده و منجر به ساخت هدلایت‌های اس ام دی شده است.  هدلایت‌ها در مقایسه با سایر لامپ‌های موجود مزایا و معایبی نیز دارند که آگاهی از آنها برای تصمیم گیری بهتر ما در انتخاب هدلایت لازم است. 

به طور کلی هدلایت‌ها را با توجه به نوع چیپ به سه دسته تقسیم می کنیم: 

انواع هدلایت CSP

چیپ های CSP مستقیما بر روی برد قرار گرفته و بدلیل کوتاه شدن مسیر جریان ، مقاومت حرارتی ناشی از سیم رابط برد به ال ای دی کاهش می یابد. ال ای دی های CSP دارای شدت نور زیاد و مصرف جریان کمی می باشند. همچنین، CSP نیازی به نگهدارنده و سیم ارتباطی ندارد.

هدلایت ارزان
هدلایت آی ام بی

تفاوت هدلایت دو طرفه و چهارطرفه

حتما به خوبی می‌دانید که SMD نام یک تکنولوژی به خصوصی است که در ساخت چراغ هدلایت به کار می‌رود و اصطلاحا هدلایت اس ام دی نامیده می‌شود. اما تعداد SMD های به کار رفته در ساخت هدلایت متفاوت است. هدلایت ها اس ام دی هایی هستند با شدت نور های مختلف. در طراحی برخی از هدلایت ها ۴ عدد اس ام دی بکار رفته است که به چهار طرفه نیز معروفند و در برخی دیگر ۲ عدد اس ام دی استفاده شده است که به دو طرفه مرسوم و رایج هستند. هدلایت دو طرفه، هدلایت سه طرفه و حتی هدلایت هشت طرفه انواع دیگر هدلایت‌های اس ام دی هستند.

هدلایت دو طرفه

هدلایت‌های اس ام دی  که تعداد SMD بکار رفته در آن‌ها دو عدد می‌باشد را هدلایت دو طرفه می‌گویند.هدلایت‌های دوطرفه به هیچ وجه موجب آزار بینایی رانندگان دیگر نخواهند شد زیرا نور را در جهات لازم و بر روی سطح مسیر پخش می‌کنند و اگر با خودرویی مواجه شدید که نور سفید بسیار درخشنده‌ای داشت یقینا روشنایی مناسبی را از داخل در اختیار راننده قرار نخواهد داد، زیرا چراغی که هوا را به‌خوبی روشن می‌کند قطعا مسیر را نمی‌تواند به‌خوبی روشن کند.

خرید هدلایت
بهترین هدلایت

هدلایت سه ‌طرفه

گفتیم اس ام دی نام یک تکنولوژی در ساخت لامپ هدلایت است که مزایای قابل توجهی به آن اضافه می‌کند. حال تعداد SMD به کار رفته در هر هدلایت می‌تواند متفاوت باشد. در هدلایت سه طرفه سه عدد اس  ام دی وجود دارد که موجب بهبود کیفیت آن می‌شود. انواع هدلایت سه طرفه در بازار ایران با مدل‌ها، ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلف عرضه می‌شود که البته هرکدام با توجه به پایه هدلایت خود، برای ماشین‌های خاصی مناسب هستند.

پرنورترین هدلایت
هدلایت سه طرفه

هدلایت چهارطرفه

هدلایت ها میتوانند در یک، دو و یا چهار ضلع نورده باشند یعنی زمانی که قصد خرید هدلایت را دارید میتوانید انتخاب کنید که هدلایت شما چند ضلع نور ده داشته باشد.هدلایت‌های اس ام دی  که تعداد SMD بکار رفته در آن‌ها چهار عدد می‌باشد را هدلایت چهارطرفه می‌گویند.تعداد اضلاع نورده بیشتر به پخش نور در جهات مختلف کمک میکنند. 

هدلایت باکیفیت
قیمت هدلایت

مزایا و معایب هدلایت

مزایای هدلایت

استفاده از لامپ ال ای دی هدلایت نسبت به لامپ‌های گاها کم نور خودروهای داخلی و همین طور لامپ‌های زنون مزایایی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها:

 • اولین مزیت هدلایت روشن شدن سریع آن است، بدون تلف شدن چند ثانیه در لحظه روشن می‌شود.
 • هدلایت از لحاظ ساختاری مقاوم بوده و در برابر ضربه شکنندگی کمتری دارد که در هنگام تصادف همچنان کار می‌کند.
 • مصرف برق هدلایت نسبت به لامپ‌های دیگر کمتر است.
 • نور هدلایت بسیار ملایم و مناسب بوده و مثل زنون تیز و آزار دهنده نیست.

ایرادات هدلایت

هر محصولی در کنار مزایای قابل توجه خود، معایبی نیز دارد. در مورد هدلایت هم همین طور است. از معایب هدلایت می‌توان اشاره کرد به:

 • برای ماشین‌های دارای لنز و عدسی در نور پایین نور هدلایت کافی نیست چون به شدت و پرتاب نور بالایی نیاز است که زنون بهتر عمل می‌کند. 
 • در جاده‌های بیابانی و طولانی برون شهری که راننده به یک وسعت دید و عمق میدان بالایی نیاز دارد، نور ملایم هدلایت در درجه دوم نسبت به زنون پر قدرت قرار می‌گیرد.

نور هدلایت

شدت نوردهی و توان مصرفی هدلایت

برای بیان شدت نور هدلایت لازم است یادآوری کنیم که واحد اندازه گیری شدت نوردهی لومن و واحد اندازه گیری توان مصرفی وات است. میزان نور خروجی از هدلایت را لومن درج شده روی بسته بندی با نماد LM نشان می‌دهد. معمولا هدلایت‌ها لومن بالای 5000 را دارا می‌باشند. برای مشخص شدن توان مصرفی هدلایت نیز باید به عدد درج شده روی بسته بندی دقت کرد که معمولا به صورت مجموع دو لامپ نوشته می‌شود. به عنوان مثال اگر روی جعبه توان مصرفی 100 وات نوشته شده باشد، هر لامپ حدود 50 وات توان مصرفی دارد. توان مصرفی لامپ‌های مختلف، متفاوت است اما  توان مصرفی رایج در بین لامپ‌ها 40وات است چون توان بالاتر باعث سوختن و آب شدن سوکت لامپ می‌شود مگر اینکه توان سیم و سوکت پایه لامپ نیز بالاتر باشد.

هدلایت

طول عمر هدلایت

طول عمر هدلایت‌ها را عمدتا بر حسب دقیقه بیان می‌کنند که مسلما بیشتر از طول عمر یک کاسه چراغ خودرو است. طول عمر هدلایت به عنوان عمر مفید یا همان تاریخ مصرف لامپ مشخص می‌شود. به طور کلی و میانگین تولیدکنندگان هدلایت‌های ال ای دی مدعی هستند که این لامپ‌ها حدود هزار و پانصد ساعت عمر مفید دارند. 

علت کم نور شدن هدلایت ماشین

به‌طورکلی می‌توان گفت اگر شما یک هدلایت استاندارد و مرغوب را خریداری کنید مشکل کم نور شدن هدلایت را به‌طور فاحش حس نخواهید کرد اما در این بخش برخی دلایل افت نوردهی را بیان می‌کنیم.یکی از دلایل می‌تواند عادت کردن چشم شما به نور باشد!برای مثال ممکن است شما هدلایت خود را از رنگ زرد به یخی تغییر دهید.در ابتدا نور افزایش یافته و برای شما تازگی دارد اما به مرور زمان چشم شما به نور هدلایت عادت کرده و تصور می‌کنید که هدلایت دچار افت نور شده است. دلیل دیگر آن می‌تواند نامرغوب بودن چیپ‌های هدلایت باشد.درایور برخی از هدلایت ها به گونه ای طراحی شده تا هنگام روشن شدن بالاترین توان مصرف و تا حدودی بیش از حد توان تحمل چیپ ها داشته باشند که در ابتدا و هنگام خرید نور زیاد و درخشنده‌ای داشته باشد.

کدام هدلایت برای شما مناسب است؟

هدلایت در کاسه چراغ جلو و پروژکتورهای داخل سپر نصب می‌شود. هر کدام از این نقاط نصب لامپ، یک سوکت و طراحی منحصر به فرد برای قرار گرفتن لامپ دارند که اصطلاحا به این دو عامل “پایه” می‌گویند. به طور خلاصه پایه یعنی طراحی و شکل انتهای لامپ که هدلایت باید نصب شود. نور بالا، نور پایین و پروژکتورهای اتومبیل‌ها هر کدام پایه خاصی دارند که به هنگام خرید هدلایت باید به پایه خودرو توجه کرده و هدلایت متناسب با آن را خریداری کرد. البته دانستن پایه خودرو بحث تخصصی بوده و نیاز به مشاوره و راهنمایی متخصصین این حوزه دارد. در جدول زیر انواع پایه‌های خودروهای پرمصرف ایرانی قرار گرفته است البته توجه کنید که احتمالا نوع کاسه چراغ جلو و سال تولید خودرو باعث تغییر این پایه‌ها می‌شوند. 

انواع پایه هدلایت خودرو

پایه هدلایت انواع خودرو

نوع ماشیننور بالانور پایین
هدلایت پژو 206H7H7
هدلایت پژو 405H4H4
هدلایت پژو 407H7H1
هدلایت سمند سادهH3H3
هدلایت پرایدH4H4
هدلایت پژو پارسH7H7
هدلایت تیباH1H7
هدلایت ساندروH4H4

جهت مشاوره تخصصی در رابطه با هدلایت و پایه مناسب انواع خودروها با متخصصین ما تماس بگیرید:

تقریبا بیشترین سوالاتی که در طول روز از مجموعه ی آی ام بی می شود این است که زنون بهتر است یا هدلایت ؟ برای خودروی ما کدام یک نور بهتری دارد ؟

برای رسیدن به پاسخ این سوال ،ابتدا به سه پرسش زیر پاسخ دهید سپس ما به شما می گوییم که کدام کالا و به چه دلیل برای خودروی شما مناسب می باشد و یا خیر .

 1. اول این که خودروی شما چیست و آیا از سیستم برق مالتی پلکس استفاده می کند – یعنی سیستم برق و ECU حساس دارد مثل 206 تیپ 5 ، دنا ، رانا ، هیوندای و بسیاری از خودرو های به روز دیگر- یا خیر؟
 2. دوم اینکه هدلایت و یا زنون را برای کدام قسمت از سیستم روشنایی خود می خواهید ؟ نور بالا ، نور پایین و یا پرژکتور؟
 3. سوم این که آیا خودروی شما در نور پایین لنز دارد و یا خیر ؟و اما چطور با پاسخ به این سوال ها کالای مورد نظر و مناسب با خودروی خود را پیدا کنیم و مطمئن باشیم این هدلایت و یا زنون بهترین و بیشترین بازدهی را برای خودروی ما خواهد داشت پس در ادامه به شما خواهیم گفت که برای هر قسمت از نور خودروی شما کدام کالا مناسب است. 

آیا نصب هدلایت و زنون قانونی است؟

بطور کلی آنچه در قوانین جمهوری اسلامی آمده بدین صورت است که هر نوع نور درخشنده که موجب ایجاد مزاحمت دیداری برای رانندگان و عابرین پیاده شود، ممنوع بوده و با متخلف برخورد می‌شود. شدت خیره کنندگی و نور لامپ‌های زنون در حدی است که می‌تواند راننده مقابل را چند ثانیه (یک تا چهار ثانیه) به طور کامل نابینا کند و بعد از آن هم دید راننده را مختل کند. علاوه بر آن مواد گازی بکار رفته در ساخت زنون موجب خطرات زیست محیطی و همینطور افزایش احتمال آتش سوزی در هنگام تصادف و شکسته شدن لامپ شود. به همین دلایل در ایران استفاده از لامپ زنون برای خودروها ممنوع است. البته خودروهایی که لامپ‌های زنون فابریک و کارخانه‌ای دارند مشمول این قانون نمی‌شوند چون استاندارهای لازم در لامپ‌ها و نصب آنها رعایت شده است. در مورد هدلایت می‌توان گفت به طور کلی استفاده از آن ممنوع نیست اما باید شدت و پرتاب نور متناسبی داشته باشند به طوری که موجب آزار راننده طرف مقابل نشود. بنابراین می‌توان به این صورت جمع بندی کرد که:

نصب لامپ زنون ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود اما در مورد هدلایت اینطور نیست. برای مشاهده جریمه نصب چراغ زنون خودروکلیک کنید.

قویترین هدلایت| بهترین هدلایت

هدلایت از آن محصولاتی است که ماشین دوستان و کسانی که به لوازم اسپرت خودرو خود دقت می‌کنند، حتما سراغش می‌روند و بخاطر مزایای قابل توجهی که هدلایت به ماشین اضافه می‌کند طرفداران زیادی دارد. به منظور پاسخ گویی کافی و شایسته به این نیاز مردم، محصولات و تولیدات مختلفی در بازار ایران موجود است. در بین انبوهی از تنوع برندها، مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی با بهره گیری از بهترین و به روزترین تکنولوژی روز در زمینه طراحی، تولید و پخش انواع هدلایت برای خودروهای مختلف، با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به صورت عمده و تک توانسته است تا نیاز اشخاص حقیقی و کسب و کارهای فعال در این حوزه را به صورت جامع مورد پوشش قرار دهد. این برند فعالیت خود را از سال 1379 با رویکردی حرفه‌ای و تخصصی آغاز نموده و تاکنون موفق به جلب رضایت هزاران نفر از مردم شده است. 

زنون آی ام بی سنتر

جهت خرید انواع هدلایت‌های مختلف متناسب با ماشین خود + اخذ نمایندگی محصولات با ما در تماس باشید

مثل هر کالای دیگری، انواع برندهای مختلفی از هدلایت نیز در بازار ایران موجود است. هر کدام از برندها دارای مزایا و معایب منحصر به فرد هستند که هر فردی با توجه به شرایط و اولویت‌های خود اقدام به انتخاب هدلایت مناسب می‌کند. علاوه بر هدلایت آی ام بی برندهای دیگری نیز در بازار خرید و فروش می‌شوند که نمونه‌هایی از آنها معرفی می‌شود.

هدلایت بوش

بوش یک تولید کننده آلمانی است که در سال 1886 بر پایه فناوری بنیان نهاده شده است. بوش یکی از برترین تولیدکنندگان است و هدلایت بوش از بالاترین کیفیت استاندارد جهانی برخوردار است. 

زنون فیلیپس

هدلایت فیلیپس

فیلیپس یکی از تولید کنندگان لامپ‌های اتومبیل است که در صنعت خودرو سازی طرفداران زیادی دارد. این شرکت از سال 1914 در صنعت روشنایی خودرو مشغول به فعالیت است. 

هدلایت زیمر

زیمر در سال 2008 با هدف طراحی و تولید انواع لامپ و سیستم صوتی خودرو تاسیس شد. محصولات این تولید کننده مطابق با استاندارهای جهانی در بازارهای مختلفی مورد استقبال قرار گرفته است.

اگر تصمیم خود را برای خرید هدلایت قطعی کرده‌اید، مساله هزینه و قیمت لازم برای خرید آن یکی از دغدغه‌های شما در رابطه با این تصمیم است. با توجه به تنوع محصولات و تنوع کیفیت هدلایت‌های موجود طیف گسترده‌ای از قیمت‌ها پیش روی شماست. از طرفی نوسانات اقتصادی جاری در کشور این روزها باعث شده است که قیمت‌ها با فاصله‌های زمانی کوتاه تغییر کنند; کمتر یا بیشتر شوند. محصولات برند IMB نیز از این قاعده مستثنی نیست و هدلایت‌های متنوعی با قیمت‌های مختلف برای سلیقه‌های مختلف طراحی و تولید می‌کند. 

imbcenter

مجموعه فروشگاه های آی ام بی عرضه کننده انواع برچسب شیشه دودی، دوربین دنده عقب خودرو با مانیتور، بهترین سنسور دنده عقب و… با بهترین کیفیت و قیمت 

جهت اطلاع دقیق از قیمت انواع هدلایت‌ها و همین‌طور مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

هدلایت فن دار بهتر است یا هدلایت بدون فن ؟

لازم است بدانید که حرارت برای لامپ های LED بسیار مضر است و اگر یک هدلایت در معرض حرارت مداوم قرار گیر به طبع عمرش کاهش خواهد یافت ، پس بهترین راه تعبیه یک سیستم خنک کننده برای این نوع از لامپ هاست ، اما لازم است بدانید که حرارتی که توسط هدلایت تولید میشود به مراتب کم تر از لامپ های معمولی ( هالوژنی ) و زنون است ، تعبیه فن در هدلایت ها جهت افزایش عمر آن ها و کاهش ضریب خرابی هدلایت است.بطورکلی هدلایت ها را به پنج دسته تقسیم می‌کنیم:

 1. نسل اول (فن و هیت سینک)
 2. بدون فن (FANLESS)
 3. فن ترکیبی (هیبرید)
 4. فن توربینی 
 5. فن کناری (SIDE COOLING)

فن و هیت سینک

تقریبا بیش از ۹۰% انواع هدلایتی که در بازار موجود است از همین نسل هستند . نمونه هایی که فن خنک کننده بر روی یک هیت سینک یا اصطلاحا رادیاتور آلومینیومی سوار شده و از طریق دمندگی به عملیات دفع حرارت کمک می کند . به طور کلی این نسل از فن ها از سه بخش اصلی : فن + هیت سینک + گارد محافظ فن تشکیل شده اند. اما این سیستم دفع حرارت در کنار محاسن خود معایبی نیز به همراه دارد . در هدلایت هایی که از روش بدون فن برای عملیات دفع حرارت استفاده می کنند ، به دلیل جلوگیری از افزایش بیش از حد دما نهایت توان مصرف این نوع از هدلایت ها در بازه اعداد ۱۵ الی ۲۰ وات قرار خواهد داشت که عملا نمی توان آن ها را جزو هدلایت های قدرتمند محسوب کرد . البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که  یک هدلایت با چیپ های با کیفیت و به طور مثال با تکنولوژی ساخت CSP وبا توان مصرف ۲۰ وات می تواند خروجی نوری معادل ۲۳۰۰ لومن داشته باشد که به مراتب از انواع لامپ هالوژن خروجی مطلوبی تری می باشد .در خلال تولید انواع هدلایت بدون فن نمونه هایی نیز تولید شد که در بازار به هدلایت های ابریشمی نیز معروف هستند.

بدون فن

خرید هدلایت

این سیستم دفع حرارت در کنار محاسن خود معایبی نیز به همراه دارد . در هدلایت هایی که از روش بدون فن برای عملیات دفع حرارت استفاده می کنند ، به دلیل جلوگیری از افزایش بیش از حد دما نهایت توان مصرف این نوع از هدلایت ها در بازه اعداد ۱۵ الی ۲۰ وات قرار خواهد داشت که عملا نمی توان آن ها را جزو هدلایت های قدرتمند محسوب کرد . البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که  یک هدلایت با چیپ های با کیفیت و به طور مثال با تکنولوژی ساخت CSP وبا توان مصرف ۲۰ وات می تواند خروجی نوری معادل ۲۳۰۰ لومن داشته باشد که به مراتب از انواع لامپ هالوژن خروجی مطلوبی تری می باشد .در طراحی هدلایت ها ، هدلایت هایی بدون فن نیز طراحی شد که به هدلایت های ابریشمی معروف شده اند

فن ترکیبی | فن هیبرید

مبتکر این نوع از سیستم های خنک کننده در لامپ های LED خودرویی را می توان شرکت فیلیپس در نمونه های  X-TREAM LIGHT  دانست . مهندسین بخش تحقیق و توسعه فیلیپس طرح خلاقانه و ساده ای را عرضه کردند . آنها دریافتند که برای کاهش فضای طولی هدلایت وهمچنین افزایش کارایی دفع حرارت بهتر است بجای قرار دادن فن بر روی هیت سینک فن را داخل آن و اصطلاحا با هیت سینک ترکیب کنند . به این نوع از سیستم های خنک کننده ترکیبی یا هیبرید نیز گفته می شود . در فن های ترکیبی به دلیل قرار گیری فن در بخش داخلی هیت سینک عملیات دفع حرارت به مراتب بهتر از نسل های اولیه انجام می شود و بنابراین برای تولید کنندگان این امکان را فراهم می آورد که هدلایت های خود را در بازه توان مصرف بالاتری بسازند .یکی از دیگر تغییرات در این نوع از سیستم های دفع حرارت حذف بخش محافظ پره های فن بود . محققان دریافتند که  این محافظ ها در مقابل محافظت از پره های فن یک ایراد بزرگ دارند وآن این است که اگر به هر دلیل شیئ یا ذره ای مانند یک عدد سنگ کوچک و یا پرز و …..وارد فن شود به احتمال زیاد بین فضای محافظ و پره های فن محبوس شده ومانع چرخیدن پره های فن می شود و در نهایت منجر به سوختگی زود هنگام هدلایت خواهند شد . از جمله محاسن بزرگ این نسل از سیستم های خنک کننده را می توان به کاهش طول هدلایت وهمچنین افزایش توان تبادل حرارت دانست و در مقابل افزایش اندازه عرضی بخش پشت هدلایت را نیز می توان از جمله معایب آن دانست .

 

فن هیبریدی

فن توربینی

سیستم های خنک کننده توربینی نیز یکی از انواع بروز آن در لامپ های LED می باشد . مبتکر این نسل از سیستم خنک کننده را نیز می توان شرکت ETO دانست که برای اولین بار و در هدلایتBULLET6 آن را معرفی کرد . در این نوع از سیستم خنک کننده عملا بخش هیت سینک حذف شده و هدلایت نیز در ابعاد عرضی کاهش سایز چشمگیری داشته است . می توان گفت در حال حاضر کم عرض ترین انواع هدلایت در دنیا را همین نمونه های مجهز به فن توربینی دارند. یکی از بزرگترین محاسن این سیستم علاوه بر کاهش چشمگیر ابعاد عرضی بهبود عملیات دفع حرارت می باشد که در مقابل این مزایا معایبی همچون صدای زیاد این سیستم در مواقعی که فن در بالاترین حالت دوران خود می باشد را نیز دارد . البته باید این نکته را نیز متذکر شد که میزان صدای تولید شده از این نسل از هدلایت در رانندگی های روزمره شنیده نخواهد شد .

فن کناری

فن کناری (SIDE COOLING) از بروزترین سیستم های دفع حرارت را می توان نمونه های با فن کناری دانست که برای اولین بار توسط شرکت OSRAM در نمونه های GEN 1 به بازار عرضه شد . کاهش ابعاد طولی و عرضی و کاهش ریسک ورود هرگونه جسم خارجی به محیط فن را می توان از جمله مزایای این سیستم دانست که در مقابل به دلیل محدودیت در ابعاد عرضی به ناچار می بایست از فن هایی با قطر کمتر و توان دمندگی ضعیف تری استفاده کرد که بنابراین توان مصرف و قدرت نوردهی هدلایت را در بازه ۲۵ الی ۳۰ وات محدود می کند .

آیا هدلایت فقط برای ماشین کاربرد دارد؟

هدلایت کوهنوردی

کوهنوردان برای برنامه‌های چند روزه کوهنوردی خود به ابزارهایی ضروری نیاز دارند که چراغ کوهنوردی یکی از آن لوازم حیاتی است. چون به هنگام کوهنوردی در مکان‌های حضور دارید که تاریک است و باید با چراغ و هدلایت روشن شود. چراغ دستی یک عیب بزرگ دارد و آن گرفتن آزادی عمل دستان شماست اما هدلایت روی سر نصب می‌شود و دستان کامل آزاد هستند. برای خرید هدلایت دقت کنید که محصول انتخابی شما اولا کیفیت کافی داشته باشه، سبک باشد تا روی سر احساس سنگینی ایجاد نکند و مصرف باتری کمی داشته باشد. انواع مختلفی از هدلایت‌های کوهنوردی از جمله انواع هدلایت ضد آب، دارای نور قرمز برای مصرف باطری کمتر یا برای علامت دادن به دیگری و… در بازار موجود هستند. 

هدلایت موتور سیکلت

لامپ‌های موتور سیکلت برای موتورسواری در شب بسیار مهم و حیاتی هستند. این لامپ‌ها دو کنتاکت هستند و شما می‌توانید با خرید و نصب آسان یک جفت هدلایت با کیفیت میزان نوردهی لامپ‌های موتور خود را بهتر و بیشتر کنید. هدلایت‌های موتور سیکلت نیز باید بر پایه مناسب موتور انتخاب شوند. متخصصین تیم IMB برای راهنمایی و انجام مراحل انتخاب درست هدلایت و همین طور نصب آن آماده پاسخ گویی به شما عزیزان هستند. 

در نصب هدلایت چند نکته حائز اهمیت است :

 • از چسب برای هدلایت استفاده نکنید، قفل شدن کامل فنر نگه دارنده اکتفا می‌کند.
 • بر فن پشتی هدلایت فشار وارد نکرده و از لمس کردن و کثیف کردن ال ای دی هدلایت بپرهیزید.
 • زاویه تابش نور هدلایت را کاملا به سمت چپ و راست قرار دهید نه به سمت بالا و پایین. 
imbcenter

جهت اطلاع دقیق از قیمت انواع هدلایت‌ها و همین‌طور مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

سوالات متداول FAQ

هدلایت به لامپ های نسل جدید خودرو گفته می شود.هدلایت ها انواع مختلفی دارند و آن‌ها را می توانید در کاسه چراغ جلو و پروژکتور های داخل سپر استفاده .کنید

اگر لامپ جدید برای نور بالای ماشین خود می‌خواهید به احتمال خیلی زیاد باید از هدلایت استفاده کنید نه زنون.اما اگر نور پایین لازم دارید باید ببینید نور پایین ماشینتان لنز و عدسی دارد یا خیر، اگر دارد بهتر است زنون را انتخاب کنید چون لنز برای متمرکز کردن و پرتاب سریع هر چه بیشتر نور، نیازمند یک نور قوی در پشت عدسی است و زنون بهتر از هدلایت قادر به تولید این نور قوی است.

هدلایت ها اس ام دی هایی هستند با شدت نور های مختلف. در طراحی برخی از هدلایت ها ۴ عدد اس ام دی بکار رفته است که به چهار طرفه نیز معروفند و در برخی دیگر ۲ عدد اس ام دی استفاده شده است که به دو طرفه مرسوم و رایج هستند.

نصب لامپ زنون ممنوع بوده و تخلف محسوب می‌شود اما در مورد هدلایت اینطور نیست.

4.8/5 ( 11 نظر )