سنسور دنده عقب ماشین

بهترین سنسور دنده عقب

قیمت سنسور دنده عقب ماشین

خرید سنسور دنده عقب

برچسب دودی 206

سنسور دنده عقب 206

5/5

380000 تومان

برچسب دودی207

سنسور دنده عقب 207

5/5

380000 تومان 

برچسب دودی L90

سنسور دنده عقب L90

5/5

380000 تومان

شیشه دودی ساندرو

سنسور دنده عقب ساندرو

5/5

380000 تومان

سنسور دنده عقب

بهترین سنسور دنده عقب ماشین

مزایای سنسور دنده عقب

پارک کردن خودرو همواره یکی از قسمت‌های سخت و دوست نداشتنی رانندگی بوده است. عدم دید کافی به تمام زوایای ماشین از یه طرف، ترافیک و نبود فضای کافی از طرف دیگر پارک خودرو را مشکل کرده است. علاوه بر آن، آمار مربوط به تصادفات و کشته شدگان بخصوص کودکان در هنگام راندن دنده عقب ماشین بالاست. در این شرایط غول بزرگ تکنولوژی برای کمک به این مساله ابزارهایی مثل سنسور دنده عقب و یا دوربین دنده عقب ماشین را ارائه کرده است. در این مقاله قصد داریم سنسور دنده عقب ماشین را به صورت تخصصی بررسی کرده و راهنمای کاملی برای خرید آن فراهم آوریم. فروشگاه لوازم اسپرت خودرو در تهران یکی از معتبرترین و بزرگترین ارائه کنندگان سنسور دنده عقب در ایران، آماده راهنمایی کامل شما عزیزان در این مورد است. برای مشاوره تخصصی و خرید سنسور دنده عقب ماشین با ما تماس بگیرید.

خودروهای تولید شده در کشورهای خارجی اکثرا مجهز به سنسور دنده عقب و دوربین دنده عقب خودرو هستند. امنیت و راحتی رانندگی با وجود سنسور و دوربین ماشین بسیار افزایش می‌یابد. اما خودروهای تولید داخل کشور معمولا از این آپشن‌ها محروم هستند و افراد به صورت جداگانه آنها را خریداری کرده و بر خودرو خود نصب می‌کنند. سنسور دنده عقب ماشین انواع مختلف با ویژگی های مشخصی دارد که در این مقاله آن را از جنبه‌هایی بررسی خواهیم کرد. انواع سنسور ماشین، طرز کار سنسور ماشین، طریقه نصب سنسور دنده عقب بر ماشین‌های مختلف، قیمت، بهترین برندهای سنسور و… موضوعات مورد بحث این مقاله هستند. با ما همراه باشید…

سنسور ماشین چیست؟

تقریبا اسم این محصول گویای مفهوم و کاربرد آن است. سنسور دنده عقب یعنی وسیله‌ای که بر سپر عقب ماشین وصل شده و نزدیک شدن ماشین به اجسام و افراد را حس می‌کند و این حس را از طریق آلارم صدا و یا صفحه نمایش به راننده اعلام می‌کند. میزان صدا و نمایش صفحه نمایش بدین صورت است که با نزدیک‌تر شدن ماشین به جسم یا فرد ، میزان صدا بیش‌تر می‌شود و یا رنگ فاصله صفحه نمایش از سبز به سمت قرمز تغییر می‌کند. این وسیله در ابتدا برای افراد نابینا طراحی شده بود، به مرور زمان برای تعداد محدودی از ماشین‌ها و سپس برای تمام ماشین‌های تولیدی نصب شد. البته در نظر داشته باشید که هنوز هم تعدادی از اتومبیل‌های تولید داخل کشور از این آپشن بی‌بهره هستند و افراد به صورت جداگانه این محصول را خریداری کرده و بر ماشین خود نصب می‌کنند. 

car sensor

کاربرد سنسور دنده عقب

آینه‌های بغل یک ماشین وسعت دید کاملی از اطراف ماشین در اختیار راننده قرار نمی‌دهند و وقتی راننده به سمت عقب رانندگی می‌کند، قسمت پشتی ماشین به صورت کامل قابل رویت نیست. اگر مانعی مثل جدول یا فردی به خصوص فرد خردسالی که قد کمتری دارد پشت ماشین وجود داشته باشد راننده قادر به دیدن آن مانع یا فرد نخواهد بود. این محدودیت دید از دو جهت مشکل ساز است. اولا موجب تصادف ماشین با افراد و کودکان خردسالی که پشت ماشین هستند، می‌شود دوما پارک کردن در یک فضای کوچک را دشوار می‌کند. سنسور دنده عقب در واقع چاره‌ای برای رفع این دو مشکل بزرگ است. با وجود سنسور  به راحتی حضور فرد و یا مانع در پشت ماشین، همینطور میزان فاصله از آن را تشخیص داده و ایمن‌تر و راحت‌تر رانندگی می‌کنید. 

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع برچسب‌های دودی و قیمت دقیق و همچنین خرید هدلایت خودرو با ما تماس بگیرید یا نام و شماره تماس خود را ارسال کنید تا همکاران ما در سریع‌ترین زمان با شما تماس بگیرند:

انواع سنسور ماشین » طرز کار سنسور دنده عقب

سنسور  ماشین از لحاظ عملکرد به دو دسته کلی تقسیم می‌شود:

سنسور دنده عقب اولتراسونیک

نام دیگر این نوع از سنسورها، مافوق صوت است که بر مبنای بازتاب صدا کار می‌کند. فرستنده سنسور اولتراسونیک امواج صوتی را تولید و به سمت بیرون ارسال می‌کند، با برخورد صوت به اجسام و بازتاب آن به سمت گیرنده سنسور، میزان فاصله مشخص شده و توسط پردازنده به ولتاژ یا جریان برق تبدیل می‌شود که این جریان موجب کار کردن آلارم صوتی می‌شود. هرچه جسم نزدیکتر باشد این سیستم سریع‌تر کار می‌کند.

سنسور دنده عقب الکترومغناطیسی

این نوع از سنسور با سیستم به کار رفته در داخل سپر عقب، میدان مغناطیسی تولید می‌کند که با نزدیک شدن ماشین به شی یا فرد در این میدان مغناطیسی تغییر ایجاد می‌شود؛ تغییر ایجاد شده موجب تشکیل برق یا ولتاژ و در پی آن موجب فعال شدن آلارم می‌شود. در این سیستم نیازی به سوراخ کردن سپر نیست و سیستم داخل سپر تعبیه می‌شود. قیمت سنسور الکترومغناطیسی از سنسور اولتراسونیک بیشتر است.

انواع سنسور دنده عقب ماشین

همان طور که بیان شد سنسور دنده عقب ماشین انواع مختلف با طرز کار های متفاوت دارد که البته نتیجه کار و هدف همه آن‌ها یک مساله است و آن هم اعلام نزدیک شدن ماشین به فرد یا شی مشخص در پشت ماشین است. پر واضح است که شروع عملکرد هر دو مدل سنسور دنده عقب ماشین در زمانی است که راننده دنده ماشین را در حالت عقب قرار دهد. در ایران اکثر سنسورهای پر طرفدار و پر مصرف از نوع سنسورهای اولتراسونیک هستند و سنسورهای الکترومغناطیسی به ندرت در ماشین‌های خارجی گران قیمت به کار می‌روند. بنابراین با توجه به مصرف بالای سنسورهای اولتراسونیک لازم است ساختار آن به طور دقیق‌تر و جزئی‌تر مورد بررسی قرار گیرد تا با افزایش اطلاعات و آگاهی خرید مطمئن تری داشته باشید. 

ساختار سنسور دنده عقب ماشین

چشمی سنسور دنده عقب

منظور از چشمی سنسور دنده عقب ماشین، همان قسمت‌های دایره شکلی است که بر سپر عقب ماشین وصل شده و بر اساس نوع ماشین از دو عدد تا شش عدد متغییر است. البته قطر چشمی‌ها نیز متنوع است و هر فرد می‌تواند یکی از چهار سایز مختلف چشمی که در بازار ایران رایج تر هستند را انتخاب کند.

انواع چشمی بر اساس جنس به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  • چشمی فلزی سنسور دنده عقب: در این حالت نگهدارنده چشمی روی سپر از جنس فلز است.
  • چشمی ژله‌ای سنسور دنده عقب: در این نوع چشمی یک نوع پایه از جنس ژلاتین آن را روی سپر نگه می‌دارد. 

گیرنده سنسور دنده عقب

گیرنده سنسور ماشین دو نوع مختلف دارد:

  • گیرنده سنسور صوتی: در این صورت سنسور دنده عقب نزدیک شدن ماشین به شی یا فرد را فقط از طریق آژیر صدا اعلام می‌کند. هرچه ماشین نزدیکتر شود صدای آژیر سنسور حالت ممتد به خود می‌گیرد. 
  • گیرنده سنسور تصویری: در این نوع از گیرنده میزان فاصله ماشین از مانع خارجی در صفحه LCD سنسور هم نوشته می‌شود و هم به صورت رنگی نمایش داده می‌شود که در فاصله دورتر به رنگ سبز است و با نزدیک شدن ماشین به مانع رنگ آن ابتدا نارنجی و در نهایت قرمز می‌شود. 

جهت اطلاع دقیق از قیمت انواع سنسور دنده عقب ماشین و همین‌طور مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

بهترین مارک سنسور ماشین

برندها و تولیدکنندگان مختلفی در بازار ایران در حوزه سنسور دنده عقب ماشین فعالیت می‌کنند. فعالیت شرکت‌ها به صورت واردات برندهای خارجی یا تولید محصولات داخلی همه در جهت برطرف کردن بخشی از نیاز مردم است. نتیجه فعالیت افراد مختلف در این عرصه، عرضه انواع سنسورهای دنده عقب متناسب با ماشین‌های مختلف است که هر کدام از این سنسورها ویژگی‌ها، مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. 

سنسور دنده عقب IMB سنتر

زنون آی ام بی سنتر

مجموعه فروشگاه هاي آی ام بی فعالیت خود را از سال 1379 با رویکردی حرفه‌ای و تخصصی آغاز نموده که با بهره گیری از بهترین و بروزترین تکنولوژی روز در زمینه ارائه انواع لوازم لوکس خودرو مثل سنسور دنده عقب ماشین، برچسب شیشه دودی، دزدگیر، هدلایت سه طرفه با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به صورت عمده و تک توانسته است تا نیاز اشخاص حقیقی و کسب و کارهای فعال در این حوزه را به صورت جامع مورد پوشش قرار دهد. imb سنتر با اتكا بر اصل مشتری مداري و پشتيبانی آنلاين در خدمت تمامی هموطنان و همكاران گرامي مي‌باشد.

برای مشاهده و خرید انواع سنسور دنده عقب ماشین با بهترین کیفیت و قیمت، با مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی تماس بگیرید. مشاوران متخصص ما به صورت رایگان آماده راهنمایی و پاسخ گویی شما عزیزان هستند. 

بهترین سنسور دنده عقب ماشین

سنسور دنده عقب ماجیکار

سنسور ماجیکار

یکی از برندهای مشهور در ایران ماجیکار است و حتی اگر ماشین نداشته باشید حتما این اسم را شنیده‌اید. اصالت این برند به کشور کره جنوبی برمی‌گردد که از سال 1393 برای اولین بار وارد عرصه سیستم‌های حفاظتی خودرو شد. برند ماجیکار نیز همانند برندهای مطرح دیگر تاکنون افتخارات، موفقیت‌ها و جذب مشتری بالایی داشته است. انواع سنسور دنده عقب ماشین ماجیکار را با کیفیت خوب و قیمت متناسب می‌توانید در ایران خریداری کنید.

استیل میت تولید کننده انواع لوازم خودرو از جمله انواع سنسور دنده عقب، دزدگیر ساده و تصویری، سیستم در باز کن اتوماتیک و … است که کیفیت و اصالت این برند زبانزد مردم می‌باشد. برند استیل میت در واقع یک تولید کننده در کشور چین است که از سالهای دور تا کنون در زمینه فعالیت خود بسیار موفق عمل کرده است. هر نوع و هر قیمتی که برای خرید سنسور دنده عقب ماشین مد نظر شما باشد، می‌توانید از برند استیل میت انتخاب خوبی داشته باشید. 

سنسور دنده عقب استیل میت

دزدگیر استیل میت
قیمت سنسور دنده عقب

قیمت سنسور دنده عقب ماشین

هزینه یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیری برای خرید محصولی مشخص است. ویژگی‌ها و کیفیت یک محصول معمولا نسبت به قیمت آن سنجیده می‌شود. در مورد سنسور دنده عقب نیز به همین صورت است. سنسور ماشین که معمولا در سپر عقب ماشین و گاها در سپر جلو نیز نصب می‌شوند دارای تنوع زیادی است که هر کدام درجه کیفیت مشخصی دارد. با توجه به کیفیت برند سازنده محصول، تعداد چشمی سنسور و نوع گیرنده سنسور قیمت نهایی تعیین می‌شود. هر فردی بر اساس بودجه خود و همین‌طور توقع از یک سنسور خوب، اقدام به انتخاب یکی از انواع مختلف سنسورهای دنده عقب ماشین می‌کند.

نحوه نصب سنسور دنده عقب ماشین

قبل از هر نکته‌ای توجه داشته باشید که نصب سنسور دنده عقب را به متخصص این کار واگذار کنید چون مراحلی مثل دریل کاری سپر ماشین و نحوه برخورد با چشمی‌های سنسور دنده عقب بسیار حساس بوده و نیاز به دقت و ظریف کاری دارند. به عنوان مثال قسمت وسط و داخلی چشمی‌ها نباید برخورد و تماس محکمی داشته باشند و با فشار دادن به کناره‌ها نصب می‌شوند. مراحل نصب بدین صورت است که پس از اطمینان از سالم بودن قطعات سنسور، اول مکان‌هایی که باید باید سوراخ شوند علامت گذاری شده سپس توسط دریل متناسب با سایز چشمی سنسورها سوراخ می‌شوند. در نهایت چشمی‌ها، کیت مرکزی و گیرنده سنسور نصب می‌شوند.

مراحل نصب سنسور دنده عقب خودرو

در نظر گرفتن محل رانندگی و پارک خودرو

از مهم‌ترین دلایلی که می‌تواند منجر به عملکرد ناصحیح سنسور دنده عقب بشود، فاصله کم یا زیاد دیوار پارکینگ با خودرو، شرایط فیزیکی و محیطی محل پارک یا مواردی از این قبیل است. این موارد می‌توانند در شرایط مختلف، عملکرد سنسور دنده عقب را تحت تأثیر قرار داده و شما را مجبور کنند که با کارشناس بیمه اتومبیل تماس بگیرید. بنابراین پیش از اقدام به نصب سنسور دنده عقب ، محیط پارکینگ یا محل پارک خودرو را مد نظر قرار دهید و مطمئن شوید که نقاط کور پارکینگ و زوائد موجود در محیط بر عملکرد سنسور تاثیر منفی نگذارد.

اطمینان از سلامت سنسور دنده عقب و قطعات جانبی

در مرحله بعد سنسورها و قطعات جانبی را چک کنید و مطمئن شوید که همه چیز سالم است و به درستی کار می‌کند. پیش فرض ذهنی ما این است که کالای آکبند در سلامت کامل به سر می‌برد و نیازی به تست و بررسی ندارد؛ اما اگر پس از نصب سنسور دنده عقب متوجه ایرادی در عملکرد آن شوید، مجبور به کلی دوباره کاری خواهید شد. شکستگی و بریدگی در کابل‌ها و اتصالات می‌تواند در عملکرد سنسور تاثیر بگذارد. تمامی اجزا را به دقت بررسی نمایید و هنگامی که از سلامت قطعات مطمئن شدید برای نصب تجهیزات و اتصالات سنسور به مرحله بعدی بروید.

تنظیم موقعیت مکانی و ارتفاع سنسور دنده عقب

انجام این کار چندان پیچیده نیست. تمام آن چیزی که باید انجام دهید اطمینان از قرار گیری صحیح سنسورها در مکان مناسب است. سنسورها باید در وسط سپر قرار داشته باشند و البته تنظیم زاویه قرارگیری سپر و بامپر هم حائز اهمیت است. اگر سپر و بامپر خیلی بالا یا خیلی پایین قرار بگیرند، سنسورها به درستی کار نخواهند کرد. اگر بامپر بیشتر از ۸ درجه به سمت پایین متمایل باشد برای جبران باید از سنسور زاویه دار استفاده کرد. ارتفاع مناسب سنسورها از زمین نیز بسته به مدل ماشین بین ۴۳ تا ۸۱ سانتی‌متر است. سعی کنید مرکزی‌ترین نقطه‌ را پیدا کرده و سنسور را در همان مکان قرار دهید.

متصل کردن بیپرها و کنترلرها

با کمک ابزار مناسب سیم‌های قرمز و سیاه را متصل کنید. با مطالعه کتابچه راهنما می‌توانید مطمئن شوید که رنگ سیم‌ها درست انتخاب شده است. اگر چه این رنگ‌بندی از استاندارد ثابتی پیروی می‌کند؛ اما ممکن است که در مدل‌های مختلف و بسته به نوع خودرو کمی متفاوت باشد.پس از اتصال سنسورها به بیپر، آن را با کمک کانکتور مخصوص (معمولا به رنگ آبی است) به پانل کنترل متصل کنید. اگر همه چیز را به درستی متصل کرده باشید وقت آن است که پانل را در دسترس راننده و جایی که به خوبی بر روی آن تسلط داشته باشد، نصب کنید و البته تنظیمات آن را انجام دهید. این تنظیمات اولیه میزان حساسیت و فاصله‌ فعال شدن سنسور را تعیین می‌کند.واضح است که هرچه تعداد سنسورهای خودرو بیشتر باشد شعاع وسیع تری را تحت پوشش قرار داده و در مقابل موانع کوچکتر واکنش بیشتری نشان می‌دهد، با این حال دو یا سه سنسور برای بیشتر اتومبیل‌ها کفایت می‌کند و در مقابل موانع بزرگی مثل دیوار واکنش نشان خواهد داد.

آزمایش کردن سنسورها

در نهایت باید سنسورها را آزمایش کنید و مطمئن شوید که همه قطعات به طور صحیح متصل شده و به درستی کار می‌کنند. وقتی که حرکت به سمت عقب را شروع می‌کنید، سنسورهای دنده عقب خودرو باید به طور اتوماتیک فعال شود و زمانی که در فواصل تعیین شده نسبت به موانع قرار گرفتند از خود حساسیت و واکنش نشان دهند.

سوالات متداول در مورد سنسور ماشین

سوالات متداول FAQ

نگران رنگ چشمی سنسور دنده عقب ماشین و عدم تطابق آن با رنگ ماشین خود نباشید، مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی چشمی‌های رنگی متناسب با رنگ ماشین شما را ارائه می‌دهد. البته توجه کنید که چشمی‌های سیاه و سفید پرمصرف‌ترین رنگ‌ها در ایران هستند.

خیر. نصب سنسور دنده عقب نه با سیستم برقی و نه با سیستم فنی ماشین تداخلی ندارد.

هزینه نصب سنسور دنده عقب با توجه به نوع ماشین، نوع سنسور، تعداد چشمی‌ها و حتی محل نصب سنسور متغیر است برای تعیین دقیق هزینه نصب خودرو شما با متخصصین ما تماس بگیرید.

توجه کنید که طراحی و تولید چشمی‌های سنسور دنده عقب ماشین به عنوان یک قطعه خارجی و مانند سایر قطعات خارجی ماشین است که در برابر آثار محیطی مثل شست و شو و بارندگی و… مقاوم هستند. بنابراین با وجود سنسور رفتن به کارواش بلا مانع است. 

اگر بخواهیم یک جواب کلی به این سوال بدهیم؛ بله، تقریبا تمام ماشین‌ها قابلیت نصب سنسور دنده عقب را دارند مگر بعضی ماشین‌های خاص که باید بررسی شوند.

مقایسه سنسور و دوربین دنده عقب | سنسور بهتر است یا دوربین؟

سیستم اعلام مانع در پشت ماشین به دو صورت دیداری و شنیداری است. به طور کلی سیستم شنیداری به عنوان سنسور دنده عقب شناخته می‌شود که وجود مانع را از طریق ایجاد آژیر اعلام می‌کند و سیستم دیداری که به عنوان دوربین دنده عقب شناخته می‌شود و فضای پشت و اطراف ماشین را در صفحه داخل ماشین نمایش می‌دهد. طبق تحقیقات، دوربین دنده عقب در جلوگیری از بروز تصادفات از سنسور موفق‌تر عمل کرده است. هر فردی با توجه به الویت‌ها و بودجه خود بر اساس مشورت با متخصصین مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی می‌تواند یکی از دو سیستم را برای افزایش ایمنی و امنیت ماشین خود انتخاب کند.

علت قطع شدن صدای سنسور دنده عقب چیست؟

اگر سنسور ماشین به هر دلیلی درست کار نکرد، این سیستم باید عیب یابی گردد. پیدا کردن منبع مشکل به این صورت است که در ابتدا دنده را در حالت عقب قرار داده و از سیستم مداری دنده عقب مطمئن شویم، اگر چراغ دنده عقب روشن نشد یعنی سیستم مداری دنده عقب با اتصالی یا قطعی مواجه است که باید تعمیر شود. در غیر این صورت اگر از سالم بودن سیستم مداری مطمئن شدیم باید با استفاده از دستگاه دیاگ به ادامه عیب یابی بپردازیم. 

اگر در مورد سنسور دنده عقب ماشین سوالی دارید یا میخواهید با کسب راهنمایی متخصصین، بهترین سنسور دنده عقب را خریداری کنید، با ما تماس بگیرید و یا شماره تماس خود را برای ما ارسال کنید تا در سریع‌ترین زمان با شما تماس گرفته شود.

4.3/5 ( 3 نظر )