دوربین خودرو

راهنمای خرید دوربین خودرو

پارک کردن خودرو یکی از مراحل دوست نداشتنی رانندگی است. علت اصلی این مساله، عدم دید کافی و تسلط راننده به فضای اطراف خودرو است. غول بزرگ تکنولوژی برای رفع این مشکل انواع دوربین خودرو را تولید کرده و در اختیار مردم قرار داده است. دوربین دنده عقب، دوربین جلو، دوربین 360 درجه و… انواع مختلفی از دوربین‌ها هستند که رانندگی را لذت بخش، راحت و ایمن می‌کنند. مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی در ایران یکی از بزرگترین و موفق‌ترین کسب و کارهای بازار، افتخار ارائه انواع دوربین ماشین با کیفیت عالی و قیمت مناسب را به مردم عزیز دارد. 

جهت کسب مشاوره تخصصی و خرید دوربین ماشین با ما تماس بگیرید:

02136900260، 02133946686، 09391334887

رانندگی ایمن، راحت و لذت بخش

دوربین با کیفیت

مشاهده 360درجه از فضای اطراف ماشین

توانایی دید در شب به اندازه دید در روز

خرید ارزان دوربین

دوربین خودرو چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سیستم امنیت خودرو و همین طور تسهیل راندن دنده عقب خودرو، به دو دسته سنسور و دوربین خودرو تقسیم می‌شود. اگر می‌خواهید در مورد سنسور ماشین اطلاعات کافی و تخصصی کسب کنید، مقاله سنسور دنده عقب را مطالعه بفرمائید. در مورد دوربین خودرو نیز در این مقاله صحبت می‌کنیم. دوربین مدار بسته خودرو وسیله‌ای است که از یک یا دو لنز تشکیل شده و در قسمت‌های مختلفی از خودرو قابل نصب است. این وسیله برق خود را از ماشین گرفته و برای صاحب ماشین کاربردهای متنوعی دارد. قبل از اینکه به کاربردهای مختلف آن بپردازیم، اجازه دهید نام‌های رایج دیگری که برای این وسیله به کار می‌رود را معرفی کنیم. در بازار، دوربین ماشین را می‌توانید با اسم‌هایی مثل دوربین ثبت وقایع خودرو، دوربین محافظ خودرو، دوربین داخل ماشین، دوربین محافظ خودرو، دوربین نامحسوس خودرو و… جست و جو کرده و خریداری کنید.

کاربردهای دوربین خودرو

دوربین خودرو بر حسب انواع مختلفی که دارد، کاربردهای متنوعی برای صاحب ماشین دارد. دوربین ماشین را می‌توان هم در داخل خودرو نصب کرد و هم در خارج آن و یا در هر دو قسمت. هر فردی بنابر خواسته و نیاز خود، دوربین مناسب خود را انتخاب می‌کند. این کاربردها چیست؟

 • کمک به راننده جهت پارک راحت‌تر ماشین؛ با ایجاد دید کافی از فضای پشت، جلو و یا بغل ماشین راننده می‌تواند خیلی راحت ماشین خود را پارک کند.
 • جهت ثبت وقایع در اطراف ماشین به هنگامی که راننده خودرو را جایی پارک کرده و خود آنجا نیست؛ اگر کسی قصد صدمه زدن یا سرقت ماشین را داشته باشد، فیلم‌های ضبط شده برای یافتن مزاحم یا دزد کمک کننده است.
 • جهت تشخیص دقیق مقصر به هنگام تصادفات رانندگی؛ در یک تصادف معمولا هر یک از طرفین ادعا دارند که مقصر اصلی طرف مقابل است و ممکن است پیدا کردن مقصر اصلی پیچیده باشد، در این صورت دوربین ثبت وقایع خودرو به کار می‌آید.
 • ثبت خاطرات از مسیر طی شده با ماشین؛ گاهی به هنگام عبور از یک مسیر زیبا دوست داریم که زیبایی آن منطقه را برای خود حفظ کنیم تا بعدا نیز فرصت لذت بردن مجدد را داشته باشیم، در این صورت دوربین ماشین را روشن و شروع به ضبط می‌کنیم.
 • جهت یافتن دزد در داخل خودرو؛ معمولا در وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی، مترو و اتوبوس سرقت‌هایی صورت می‌گیرد که یافتن دزد عزیز دشوار می‌شود در این شرایط دوربین داخل خودرو بسیار کمک کننده است.
 • و موارد کاربردی دیگر
کاربرد دوربین ماشین

خرید دوربین خودرو

تا اینجا با کاربردهای دوربین خودرو آشنا شده و اطلاعات کافی کسب کرده‌اید. می‌دانید که دوربین خودرو تا چه اندازه می‌تواند برای رانندگی راحت و ایمن پر کاربرد باشد. برای خرید این آپشن فوق العاده باید از بین چندین مدل با قیمت‌ها و کیفیت‌های مختلف یکی را انتخاب کنید. در این قسمت ما چندین مورد از دوربین ماشین را جهت معرفی به شما عزیزان قرار داده‌ایم.

جهت مشاهده مدل‌های بیشتر و راهنمایی تخصصی برای انتخاب بهترین دوربین ماشین با ما تماس بگیرید: 

دوربین خودرو آی ام بی

 • مدل: نود درجه دو کاره
 • زاویه دید: 160 درجه
 • امکانات: دید در شب، ضد آب

دوربین خودرو آی ام بی

دوربین دو کاره
 • مدل: دو کاره عقب و جلو
 • زاویه دید: 160 درجه
 • امکانات: دید در شب، ضد آب

دوربین خودرو آی ام بی

دوربین با کیفیت
 • مدل: مانیتور دار دنده عقب
 • اندازه تصویر: 4.3 اینچ
 • امکانات: دید در شب، شیشه فتوکرومیک

چند نوع دوربین ماشین داریم؟

وقتی به قصد خرید دوربین ماشین به مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی مراجعه کنید، طیف وسیعی از انواع مدل‌های دوربین پیش روی شماست. این تنوع بر چه مبنایی است؟ در این قسمت قصد داریم انواع دوربین را معرفی کنیم تا با آگاهی و اطلاعات بیشتر به بهترین نحو ممکن خرید خود را انجام دهید. توجه کنید که دوربین خودرو را می‌توان از چند جهت تقسیم بندی کرد؛ زاویه دید، کیفیت تصویر و رزولیشن، محل نصب، محل نمایشگر و… دسته بندی زیر پنج مورد از رایج‌ترین دوربین‌ها هستند. چند مدل دوربین به نام دوربین خودرو دوکاره یا دوربین چرخشی خودرو نیز وجود دارند اما علاوه بر این دسته بندی می‌توان دسته بندی دیگری نیز بدین صورت داشت:

 • دوربین نود درجه یا توکار
 • دوربین 160 درجه
 • دوربین 180 درجه
 • و…

دوربین 360 درجه | دوربین ضد سرقت خودرو

دوربین 360 درجه

دوربین 360 درجه ماشین معمولا از چهار دوربین تشکیل شده است که روی سپرهای جلو، عقب و زیر آینه‌های بغل ماشین نصب می‌شوند. واحد پردازش مرکزی این سیستم، نتیجه تصاویر این چهار دوربین را به صورت تولید تصویری کامل از تمام زوایای اطراف ماشین و زاویه بالای ماشین ارائه می‌دهد. داشتن تصویر 360 درجه و دقیق از زاویه بالای ماشین تسلط بالایی از موقعیت ماشین به راننده می‌بخشد. این تسلط در پارک کردن و همینطور جاده‌های باریک و پرپیچ و خم بسیار به کار می‌آید؛ انگار به راننده چشم سومی نیز داده شده است. همچنین فیلم‌های ذخیره شده از تمام زوایا و محیط اطراف ماشین جهت بررسی وضعیت و در صورت لزوم ارائه به پلیس بسیار کارآمد است.

دوربین دی وی آر | دوربین پشت آینه‌ای

دوربین دی وی آر

دوربین پشت آینه‌ ماشین بسیار کوچک و ظریف است که گاها به اسم دوربین نامحسوس نیز شناخته می‌شود زیرا در قسمت پشت آینه جلو ماشین نصب شده و وظیفه فیلم برداری از قسمت جلو ماشین را دارد. دوربین ثبت وقایع خودرو با زاویه دیدی در حدود 170 درجه و حافظه داخلی بالا تصاویر جلو ماشین را ضبط و ذخیره می‌کند. فیلم ظبط شده از جهاتی حائز اهمیت و کارآمد است. به عنوان مثال برای اثبات مقصر اصلی به هنگام تصادفات، یا در مواقعی که کسی عمدا خود را جلوی ماشین می‌اندازد، فیلم برای ارائه به پلیس نتیجه بخش است. همین طور دوربین پشت آینه برای ذخیره کردن مسیر و جاده زیبا طی شده با ماشین بسیار به کار می‌آید.

دوربین دنده عقب

دوربین دنده عقب

دوربین دنده عقب ماشین معمولا یک دوربین دارد که روی سپر عقب ماشین و یا زیر پلاک عقب ماشین نصب می‌شود و برای مشاهده فضای پشت ماشین به کار می‌رود که روی صفحه نمایشگر و یا روی آینه نمایان می‌شود. این دوربین برق خود را از دنده عقب می‌گیرد که وقتی راننده دنده را در حالت عقب قرار می‌دهد این دوربین فعال شده و فیلم مربوط به تصاویر پشت ماشین را ارسال می‌کند. برخی از این دوربین خودروها دارای خطوط داینامیک فرضی هستند که برای پارک کردن راحت‌تر ماشین استفاده می‌شوند. دوربین دنده عقب ویژگی‌ها و انواع مختلفی دارد که در ادامه به طور مفصل معرفی می‌شود.

دوربین داخل ماشین

دوربین داخل ماشین

دوربین داخل ماشین به نوعی جعبه سیاه ماشین است؛ زیرا قابلیت ثبت تصاویر هم از فضای جلو ماشین و هم از فضای داخل ماشین را دارد. عده‌ای برای ثبت حرکات نمایشی مثل آفرود و… از این دوربین استفاده می‌کنند عده‌ای برای افزایش امنیت داخل ماشین به خصوص در تاکسی و عده‌ای دیگر هم برای ثبت و در دست داشتن فیلم مربوط به ماشین در مواقعی که ماشین را جایی پارک کرده‌اند. دوربین داخل خودرو روی شیشه جلو نصب می‌شود و ویژگی‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد که در ادامه تمام این ویژگی‌ها را توضیح می‌دهیم.

دوربین جلو | دوربین سپر جلو

دوربین جلو خودرو یکی از دوربین‌های پرطرفدار بازار ایران است که در قسمت جلو روی سپر نصب شده و برای سیستم اتوپارک کاربرد زیادی دارد. تسلط کامل به فضای جلو ماشین رانندگی را هم به هنگام راندن ماشین و هم به هنگام پارک بسیار راحت‌تر و ایمن‌تر می‌کند. دوربین جلو می‌تواند زاویه دید و همین طور کیفیت تصویر متفاوتی داشته باشد که نیاز طیف وسیعی از افراد را برطرف می‌کند. همین طور دوربین جلو دو کاره نیز در بازار موجود است که به هنگام قرار گرفتن دنده در حالت عقب، تصویری از فضای پشت ماشین ارائه می‌دهد و در حالت عادی و روبه جلو از فضای جلو ماشین.

دوربین جلو

مشخصات دوربین ماشین | امکانات و ویژگی‌ها

انواع دوربین خودرو را بر اساس نوع کارکرد و محل نصب بر قسمت‌های مختلف ماشین معرفی کردیم. توجه داشته باشید که هر کدام از این دوربین‌ها می‌توانند ویژگی‌ها و امکانات ویژه‌ای داشته باشند. به هنگام خرید دوربین خودرو می‌توانید هر کدام از این ویژگی‌ها را مدنظر قرار داده و بر اساس نیاز خود دوربین مناسب برای ماشین خود را انتخاب کنید. مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی با حضور متخصصین این حوزه آماده مشاوره رایگان و راهنمایی شما عزیزان در این مورد هستند. جهت بهره‌مندی از مشاوره و همین طور خرید دوربین با کیفیت تماس بگیرید: 02136900260، 02133946686، 09391334887

دوربین خودرو آینه‌ای | دوربین نامحسوس خودرو

دوربین آینه‌ای ماشین به دلیل سهولت استفاده، بسیار مورد پسند مردم واقع شده است. به هنگام خرید دوربین آینه‌ای خودرو، یک مانیتور آینه‌ای به شما داده می‌شود که در مواقع عادی به عنوان آینه بکار می‌رود و در مواقع نیاز تصاویر دریافتی از دوربین را نمایش می‌دهد. بر حسب قیمت دوربین آینه‌ای خودرو می‌توان امکانات دیگری مثل لمسی بودن و… را نیز از مانیتور دوربین انتظار داشت. مانیتور آینه‌ای ماشین را می‌توان برای تمام ماشین‌های سواری و حتی باری نیز استفاده کرد.

مانیتور آینه ای

دوربین دید در شب

خرید دوربین دید در شب و نصب آن بر خودرو، ویژگی منحصر بفردی به آن اضافه می‌کند. چراکه این ویژگی با استفاده از دوربین مادون قرمز ماشین قادر است تمام افراد و اجسام طول مسیر را به صورت روشن‌تر و واضح‌تر تشخیص داده و روی صفحه نمایشگر سیستم نمایش دهد. از آنجا که چشم انسان به صورت طبیعی در شب و نور کم قدرت بینایی کمتری دارد، این دوربین برای رانندگی بی خطر و ایمن و البته راحت‌تر بسیار کارآمد است.

دوربین دید در شب

دوربین وای فای دار

دوربین وای فای خودرو چه وجه تمایزی با سایر دوربین‌های ساده دارد؟ این ویژگی به کاربر این امکان را فراهم می‌آورد که به راحتی و با نصب برنامه روی گوشی، تبلت و یا لپ تاپ خود، با دوربین ماشین ارتباط برقرار کند و به صورت بی سیم فیلم‌های ضبط شده را از راه دور مشاهده کند. این ویژگی نیز می‌تواند در انواع مختلف دوربین خودرو تعبیه شده و برای تمام ماشین‌ها مورد استفاده واقع گردد.

دوربین وای فای

دوربین سیم کارت خور

همان طور که از اسمش پیداست، این دوربین قابلیت نصب سیم کارت در خود را دارد. دوربین سیم کارتی به چه کار ما می‌آید؟ قابلیت اتصال به اینترنت ویژگی قابل توجه سیم کارت است که با استفاده از این ویژگی می‌توان تصاویر و فیلم ضبط شده و یا در حال ضبط را به صورت آنلاین مشاهده و یا ذخیره کرد. علاوه بر آن با استفاده از سیستم جی پی اس سیم کارت می‌توانید از مکان دقیق خودرو خود مطلع شده و یا حتی مسیر طی شده ماشین را مشاهده کنید. 

دوربین سیم کارت خور

مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی تولید کننده و عرضه کننده انواع لوازم لوکس خودرو از جمله دزدگیر، چراغ هدلایت، زنون و… با بهترین کیفیت و قیمت در بازار ایران سابقه درخشانی دارد.

جهت بهره‌مندی از مشاوره تخصصی و همین طور خرید انواع دوربین خودرو و سایر لوازم لوکس ماشین از مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی تماس بگیرید.

بهترین دوربین ماشین کدام است؟

تمام ویژگی‌ها و امکانات دوربین خودرو که موقع خرید دوربین به آنها توجه می‌شود، یک طرف مساله هستند. طرف دیگر، کیفیت ساخت و اطمینان از اصل بودن کالا است. زیرا ممکن است برخی از دوربین‌های ماشین بی کیفیت که قیمت ارزانی نیز دارند در ابتدا شامل امکانات ویژه باشند اما به هنگام مصرف و در عمل کارایی نداشته باشند. بنابراین بسیار مهم است که با انتخاب دوربین خودرو با کیفیت با خیالی آسوده از امکانات آن به مدت طولانی لذت ببرید.

آی ام بی

دوربین خودرو آی ام بی

مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی سالهای سال است که در بازار ایران با موفقیت و سابقه درخشان، فعالیت حرفه‌ای خود را در حوزه لوازم لوکس خودرو ادامه می‌دهد. این مجموعه از نظر رضایت مشتریان، کیفیت کالا و قیمت منصفانه در سطح بالایی قرار دارد و اگر به دنبال یافتن بهترین برند دوربین خودرو هستید می‌توانید روی فروشگاه آی ام بی حسابی جدا باز کنید.

دوربین خودرو شیائومی

دوربین خودرو شیائومی

برندهای دیگری  در بازار لوازم خودرو فعالیت می‌کنند که معرفی آنها خالی از لطف نیست. دوربین ماشین شیائومی یکی از این برندهاست. شیائومی یک شرکت چینی است که در سالهای اخیر در تولیدات خود بسیار موفق عمل کرده و به یکی از بزرگترین فروشندگان کالاهای هوشمند تبدیل شده است. اگر قصد انتخاب یک دوربین دارید، دوربین خودرو برند شیائومی را می‌توانید در انواع مدل‌ها و کیفیت‌ها تهیه نمائید.

قیمت دوربین خودرو

قیمت دوربین خودرو

قیمت دوربین ماشین یکی از عواملی است که هرکسی قبل از خرید در مورد آن اطلاعات کسب می‌کند. برای خرید دوربین ماشین، شما رنج گسترده‌ای از قیمت برای انتخاب کردن دارید. زیرا انواع دوربین با ویژگی‌ها و امکانات مختلف قیمت متفاوتی دارند. برند دوربین، کیفیت دوربین، نوع دوربین، فروشنده دوربین و… همه در تعیین نهایی دوربین خودرو تاثیرگذارند. بنابراین برای اینکه قیمت دقیق دوربین ماشین را بدانید باید ابتدا دوربین مدنظر خود را انتخاب کنید.

مجموعه فروشگاه های آی ام بی با حضور مشاوران با تجربه و متخصص، آماده راهنمایی شما عزیزان می‌باشد. جهت کسب اطلاعات در مورد قیمت دوربین خودرو در سال 99 با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

اگر در مورد دوربین خودرو سوال دارید یا قصد خرید بهترین دوربین خودرو را دارید، تماس بگیرید:

مرکز تماس
4.7/5 ( 3 نظر )