برچسب دودی

برچسب دودی ماشین

مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی

خرید برچسب دودی

برچسب دودی 206

برچسب شیشه دودی دو لایه چینی 206

5/5

580000 تومان

برچسب دودی207

برچسب شیشه دودی تک لایه چینی 207

5/5

480000 تومان 

برچسب دودی L90

برچسب شیشه دودی تک لایه تایوانی L90

5/5

550000 تومان

شیشه دودی ساندرو

برچسب شیشه دودی دو لایه تایوانی ساندرو

5/5

650000 تومان

برچسب دودی207

برچسب شیشه دودی تک لایه تایوانی 207

5/5

550000 تومان 

شیشه دودی ساندرو

برچسب شیشه دودی دو لایه چینی ساندرو

5/5

650000 تومان

برچسب دودی 206

برچسب شیشه دودی دو لایه 206 عرض 75 سانت تایوانی

5/5

950000 تومان

برچسب دودی L90

برچسب شیشه دودی دو لایه چینی L90

5/5

580000 تومان

راهنمای خرید برچسب شیشه دودی

برچسب دودی یک لایه
یرچسب دودی دو لایه
برچسب دودی

رول شیشه دودی را معمولا میتوان از فروشگاه های لوازم اسپرت خودرو خریداری نمود. البته خرید رول شیشه دودی به صورت کامل برای یک خودرو توصیه نمیشود زیرا این رول ها معمولا در اندازه های 10 ، 20 و 50 و 75 متری به فروش می رسند و برای یک خودرو که شاید 4-5 متر برچسب شیشه دودی لازم داشته باشد خرید یک رول به صرفه نخواهد بود. رول شیشه دودی به طور معمول در درصد های تیرگی متفاوتی به فروش می رسد که این درصدها که اصطلاحا به آن BK گفته می شود بنا بر نیاز و یا درخواست مشتری از 10 درصد ، 20 درصد ، 30 درصد ، 35 درصد ، 50 و گاها 70 درصد تشکیل شده است.

انواع درصد شیشه دودی

قبل از هر چیزی اجازه دهید توضیح دهیم که منظور از میزان درصد برای برچسب دودی، میزان دید آن است نه میزان تاریکی و دودی شدن شیشه. برچسب‌های مختلفی از نظر میزان تیرگی و عبور نور در بازار موجود هستند که پاسخ گوی نیازهای مختلف جامعه باشند. به طور کلی در ایران برچسب‌های بیست تا چهل درصد بیش‌ترین استفاده را دارند و جز پرفروش‌ترین‌ها هستند. اما طیف وسیعی از درصد پنج درصد تا نود و پنج درصد قابل دسترسی هستند که هر کدام موارد کاربرد مختلفی دارند و البته مناسب برای سلیقه‌های مختلف هستند.در تصویر زیر انواع شیشه دودی را مشاهده می کنید.

برچسب دودی ده درصد

برچسب دودی 10 درصد

با نصب برچسب دودی ده درصد روی شیشه، تصویر به اندازه نود درصد تاریک شده و قدرت بینایی ده درصد می‌شود. این برچسب اگرچه ممکن است میزان محافظت بالایی داشته باشد اما نه کاربردی است و نه قانونی و کاربرد چندانی ندارد.

برچسب دودی 20 درصد

این برچسب دودی به اندازه بیست درصد نور را از خود عبور می‌دهد و هشتاد درصد پشت شیشه تاریک است. این درصد از برچسب به ندرت مورد استفاده قرار می‌گیرد و برخی از مراکز معاینه فنی نیز به این برچسب ایراد خواهند گرفت.

برچسب دودی بیست درصد

برچسب دودی 35 درصد

نصب برچسب دودی سی و پنج درصد در ایران بسیار معمول بوده که روی شیشه‌های بغل و پشت ماشین نصب و به کار گرفته می شود. این برچسب به میزان شصت و پنج درصد پشت شیشه را تاریک میکند و برای استفاده مجاز می باشد.برای مشاهده قیمت شیشه دودی 35 درصد کلیک کنید. 

برچسب دودی چهل درصد

برچسب دودی 40 درصد

یکی دیگر از برچسب‌های پرکاربرد برای شیشه‌های ماشین که مورد تایید قانون و مراکز فنی نیز هست همین برچسب دودی چهل درصد است که به فرد پشت شیشه قابلیت دید چهل درصدی می‌بخشد.به این معنی که 60 درصد شیشه را تاریک می کند و دید را کاهش می دهد.

برچسب دودی پنجاه درصد

برچسب دودی 50 درصد

این برچسب دودی به میزان پنجاه درصد از نور را عبور میدهد و نسبت به درصدهای قبلی این طیف، محافظت کمتر و میزان تابش نور بیش‌تری دارد. از برچسب دودی پنجاه درصد گاها بر شیشه‌های اتومبیل استفاده می‌شود.

درصد مجاز شیشه دودی

قوانین راهنمایی رانندگی در مورد برخی از لوازم لوکس خودرو قطعی و مشخص است. به عنوان مثال استفاده از لامپ زنون برای خودرو ممنوع است اما در مورد قوانین راهنمایی و رانندگی کشور در خصوص درصد برچسب دودی، عدد مشخص و قطعی تعیین نشده است و قانون کلی بدین صورت است که هر اقدامی که منجر به ناتوانی پلیس در دیدن داخل خودرو از فاصله کمتر از سه متر شود، تخلف محسوب شده و پلیس می‌تواند اقدام به جریمه راننده کند. بنابراین ملاک تخلف در مورد برچسب دودی شیشه تصمیم پلیس است. البته در مورد شیشه عقب ماشین قانون مشخصی در مراکز فنی کشور وجود دارد بدین صورت که اگر برچسب شیشه دودی با هر درصدی بر شیشه عقب ماشین نصب شده باشد، برگه معاینه فنی صادر نمی‌شود. البته دقت کنید که ماشین‌های خارجی با شیشه‌های دودی کارخانه‌ای از این قوانین مستثنا هستند و تردد با همان شیشه‌ها بلامانع است. در کشور ما برچسب‌های دودی مجازند که تنها بر روی شیشه‌های کناری خودرو بچسبند. البته قانون مذکور در خصوص خودروهایی که شیشه‌های عقب و یا جلو آن‌ها به صورت کارخانه‌ای و فابریک دودی است صدق نمی‌کند. اگر سرنشینان این خودروها از بیرون از خودرو برای عابرین و خودروسواران قابل رویت باشند صدور برگ معاینه فنی برای آن‌ها بدون اشکال است که از این جمله می‌توان به خودروهای تولیدی پورشه و لکسوس اشاره کرد.

نباید فراموش کرد که اکثر افراد برای حفظ حریم شخصی و شاید یافتن کمی آرامش بیشتر اقدام به دودی کرد شیشه‌های خودرو خود کرده و علت قوانین سختگیرانه پلیس در کشور ما نیز اتفاقا به همین موضوع باز می‌گردد. در کنار تمامی مزایای یاد شده نباید فراموش کرد که اگر خودرویی مجهز به شیشه‌های دودی پر رنگ باشد ممکن است دید راننده دچار اختلال شود و همین موضوع فارغ از مسئله احترام به حریم شخصی بسیار خطر آفرین است.

پلیس مدعی است که علت اصرار برای وجود دید بر روی سرنشینان خودرو به حفظ سلامت آن‌ها باز می‌گردد چراکه با این کار می‌تواند از سلامت سرنشینان داخل خودرو مطمئن شده و همچنین از وقوع جرم و جنایت نیز جلوگیری کند. البته قوانین مربوط به دودی کردن شیشه خودروها تنها در کشور ما خاص نبوده و در کشورهای مختلف نیز قوانین متفاوتی دارد.

جالب است بدانید در اکثر خودروهای تولیدی کمپانی‌های بزرگ شیشه‌های کناری عقب و شیشه عقب به صورت کارخانه‌ای و فابریک تیره‌تر از شیشه‌های کناری جلو است و علت نیز آن است که با این کار دید راننده واضح‌تر شده و سرنشین نیز آسایش بیشتری را در اختیار خواهند داشت. 

بله، برای شیشه‌های بغل ماشین 206 شیشه دودی فابریک تولید شده است که تقریبا بین بیست و پنج تا سی درصد است و قیمتی از سیصد هزار تومان دارد. اما برای شیشه عقب 206 شیشه دودی تولیده نشده است.

قیمت رول برچسب شیشه دودی | هزینه برچسب دودی شیشه

وقتی می‌خواهیم کالایی را خریداری کنیم چند عامل را مدنظر قرار می‌دهیم، قیمت یکی از مهم‌ترین آنهاست که برای تصمیم گیری بسیار تاثیرگذار است. اگر تصمیم دارید برچسب دودی بخرید و به دنبال یافتن قیمت آن هستید تا بدانید چقدر قرار است هزینه کنید، باید به دو نکته توجه کنید. به عبارتی هزینه لازم برای خرید برچسب دودی عمدتا با توجه به دو عامل متغییر است:

 • جنس و کیفیت برچسب دودی: هر کدام از انواع برچسب‌های دودی ویژگی‌های خاص خود را دارند که تعیین کننده کیفیت و به دنبال آن قیمت برچسب است. به عنوان مثال میزان آنتی uv بودن، مواد بکار رفته در ساخت برچسب و … همه در قیمت نهایی تاثیر گذارند. هرچه میزان آنتی uv بودن یک برچسب بالاتر باشد، جنس آن کربنی یا سرامیکی باشد قیمت بالاتر است. برچسب‌های دودی بی کیفیت که ارزان قیمت نیز هستند به مرور زمان تغییر رنگ می‌دهند، نصب سخت‌تری دارند و در نهایت حباب دار می‌شوند و لبه‌هایشان بلند می‌شود.
 • نوع خودرو و تعداد شیشه‌های آن: نوع شیشه بکار رفته در انواع خودروها مختلف است، بعضی از شیشه ها‌ حالت محدب دارند (مثل شیشه عقب ماشین 206) و در نتیجه نصب سخت‌تری دارند به همین دلیل هزینه لازم برای نصب برچسب دودی افزایش می‌یابد. همچنین بعضی از ماشین‌ها سطح شیشه‌ای بیش‌تری دارند که موجب بالا رفتن هزینه نصب برچسب دودی می‌شود. 

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع برچسب‌های دودی و قیمت دقیق و همچنین خرید هدلایت خودرو با ما تماس بگیرید یا نام و شماره تماس خود را ارسال کنید تا همکاران ما در سریع‌ترین زمان با شما تماس بگیرند:

برچسب دودی چیست؟

برچسب دودی شیشه یک کاور نازک از جنس پلی اتیلن است که می‌تواند در قسمت داخلی یا خارجی سطوح شیشه‌ای در خودروها و قایق‌ها یا سطوح شیشه‌ای در منازل مسکونی و شرکت‌ها نصب شود. ماده پلی اتیلن ویژگی‌هایی از جمله وضوح، قدرت کششی، مقاومت و قابلیت استفاده بر انواع متنوعی از سطوح، به این کاور میبخشد که موجب افزایش کارایی آن می‌شود. کاورهای دودی بر اساس مواد ساختاری (رنگی، کربنی، فلزی، سرامیکی و …) یا بر اساس موارد مورد استفاده (خودرو، دریایی، معماری و …) یا بر اساس زیرساخت خود (شیشه یا پلی کربنات) و یا بر اساس کارایی فنی خود (کنترل خورشیدی، امنیت، ایمنی و …) تقسیم بندی می‌شوند که بر اساس درجه کیفیت، درجه نازکی، نوع رنگ و… در بازار موجود هستند تا پاسخگوی نیازهای مختلف باشند. قطعا همه برچسب‌ها برای همه شیشه‌ها مناسب نیستند. میزان جذب، میزان ضخامت، ساختار و اندازه شیشه برای انتخاب برچسب مناسب در نظر گرفته می‌شوند. به طور کلی می‌توان گفت برچسب‌ها در واقع یک روکش اضافی بر شیشه‌های اصلی هستند که موجب رفع مشکلات ساختاری شیشه می‌شوند. این روکش‌ها یک روش مقرون به صرفه برای کاهش هزینه‌های گرمایشی و سرمایشی در ساختمان‌ها هستند و موجب کاهش مصرف سوخت می‌شوند. از آنجا که نصب برچسب‌های دودی آنطور که بنظر می‌رسد ساده نیست و به دقت و مهارت نیاز دارد، معمولا توسط افراد حرفه‌ای در مراکز ارائه خدمات خودرو نصب می‌شوند اما دفترچه‌های راهنمای نصب نیز به طور گسترده موجود هستند. دقت کنید به هنگام نصب کردن برچسب دودی از عدم شکستگی و ترک خوردگی هرچند ریز شیشه مطمئن شوید و برچسب را روی شیشه‌های کاملا سالم نصب کنید. 

کاربردهای برچسب دودی شیشه

برچسب های دودی کاربردهای متنوعی  دارند که افراد بر اساس خواسته و نیاز خود برای اتومبیل یا منزل یا شرکت خود از آنها استفاده می‌کنند. اجازه دهید مواردی از این کاربردها را باهم مرور کنیم:

افزایش مقاومت شیشه

با نصب برچسب ها بر روی شیشه در واقع یک لایه به ضخامت شیشه اضافه می‌شودکه موجب افزایش استحکام و مقاومت آن در برابر ضربه می‌شود به علاوه‌ی اینکه برچسب‌های دودی ضدخش بوده و با نصب آنها، شیشه از خط و خش محافظت شده و در امان خواهند ماند. 

ضد خش

عایق حرارتی شیشه

عایق گرما

یکی از موارد پرکاربرد برچسب دودی استفاده از آن بر سطح شیشه‌های اتومبیل است چراکه اتومبیل‌های تولیدی کشور از این امکان بی‌بهره هستند. این برچسب‌ها مانع ورود اشعه‌های آفتاب به داخل خودرو می‌شوند که باعث خنک ماندن فضای داخل ماشین شده و از آسیب‌های پوستی ناشی از آفتاب جلوگیری می‌کنند. در صورت استفاده از این برچسب‌ها بر شیشه‌های فروشگاه‌ها و شرکت‌ها هزینه‌های سرمایشی ساختمان نیز کاهش می‌یابد.

شخصی سازی ماشین

برچسب‌های دودی یکی از روش‌های شخصی سازی ماشین است که صاحب ماشین برای اعمال سلیقه فردی و جلوه دادن و احتمالا اسپرت کردن ماشین خود از آنها استفاده می‌کند. این اعمال سلیقه از دو جهت قابل بررسی است که در زمان فروش ماشین مطرح می‌شود. از طرفی می‌توان گفت برچسب دودی برای ماشین یک ارزش افزوده ایجاد میکند و این برای فروش یک مزیت است از طرفی هم می‌توان گفت که هرعملی که ماشین را از حالت کارخانه‌ای و فابریک خارج کند برای فروش یک عیب است. در هر صورت افراد زیادی برای اعمال سلیقه و حفظ حریم شخصی داخل خودرو از این برچسب‌ها استفاده می‌کنند. 

شخصی سازی

ضد uv کردن شیشه

ضد یو وی

با توجه به افزایش شدت خورشید در عصر حاضر و برخورد اشعه‌های خطرآفرین بر محیط زندگی انسان‌ها و همینطور پایین بودن امکانات اکثریت خودروهای مورد استفاده در کشور، بنظر می‌رسد استفاده از کاورهای دودی آنتی UV برای سلامتی بسیار موثر هستند. استفاده از برچسب‌های دودی ضد uv بر روی شیشه‌ها یکی از روش‌های ساده و کم هزینه است که موجب محافظت افراد از اشعه‌های پرخطر آفتاب می‌شود. 

موارد امنیتی و حفاظتی

اتومبیل‌هایی که برای تردد افرادی با سمت سیاسی مورد استفاده هستند به جهت حفظ مسائل امنیتی باید شیشه‌های دودی داشته باشند. در این شرایط فردی که داخل ماشین است چون توسط افراد بیرون به طور کامل قابل مشاهده نیست، از امنیت و آرامش بیش‌تری برخوردار است. البته برای افزایش امنیت خودرو از انواع دزدگیر ماشین و یا دوربین خودرو نیز می‌توان استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هرکدام از آنها روی نام آن کلیک کنید.

کاربرد برچسب دودی

رول برچسب شیشه دودی | محصولات برچسب دودی IMB

مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی یکی از بزرگترین مراکز فروش لوازم اسپرت خودرو در تهران و پخش برچسب دودی در ایران است که برای مشتریان خود امکان ارسال محصولات را به سراسر کشور به صورت عمده و خرده فراهم کرده است. انواع برچسب شیشه دودی متناسب با درخواست‌ها و نیازهای افراد در این فروشگاه‌ها موجود هستند. جدول زیر خلاصه‌ای از انواع محصولات برچسب دودی شیشه را نشان می‌دهد. با انتخاب هر کدام از مدل‌ها و تماس با فروشگاه سفارش خود را ثبت کنید و اگر برای انتخاب برچسب دودی متناسب با نیاز خود به راهنمایی نیاز دارید، از مشاوره رایگان متخصصین این فروشگاه‌ها بهره مند شوید.

عرض 50 سانتی متر

 • رول 30 متری
 • رول 50 متری
 • رول 150 متری

عرض 75 سانتی متر

 • رول 30 متری
 • رول 50 متری
 • رول 150 متری

همه برچسب‌های تک لایه با درصدهای مختلفی از رنج 5 تا 40 درصد موجود هستند.

عرض 50 سانتی متر

 • رول 30 متری
 • رول 50 متری
 • رول 150 متری

عرض 75 سانتی متر

 • رول 30 متری
 • رول 50 متری
 • رول 150 متری

همه برچسب‌های دولایه با درصدهای مختلفی از رنج 5 تا 40 درصد موجود هستند.

جهت مشاهده مدل‌ها و سفارش هر یک از انواع برچسب شیشه دودی با ما تماس بگیرید.

محصولات انتخابی شما به صورت عمده یا خرده در بهترین کیفیت و قیمت و در سریع‌ترین زمان، به دست شما خواهد رسید. 

انواع برچسب شیشه دودی

برچسب‌های دودی از نظر ساختاری انواع مختلفی دارند که هرکدام از آن‌ها می‌تواند از نظر ضخامتی به صورت تک لایه و یا دو لایه باشد. 

این نوع از برچسب‌ها گرمای آفتاب را جذب کرده و مانع ورود اشعه‌ها به داخل اتومبیل می‌شوند. برچسب‌های دودی رنگی ارزانترین نوع برچسب‌ها هستند که کمترین محافظت را نیز در برابر اشعات خورشید دارند. به همین دلیل، معمولا هدف از انتخاب آنها در درجه اول مسائل ظاهری و زیبایی است. 

برچسب‌های فلزی نیز مانع ورود گرما به داخل می‌شوند اما به جای رنگ، از ذرات ریز فلزی ساخته شده‌اند که این ذرات تقریبا نامرئی هستند و در بافت برچسب تعبیه شده‌اند. این برچسب‌ها محافظت دیگری نیز به شیشه اضافه میکنند و آن افزایش ضخامت شیشه است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این برچسب‌ها کاهش موثر اشعات مضر آفتاب است.

برچسب ترکیبی همان طور که از نامش هم پیداست از ترکیب یک لایه از برچسب رنگی با یک لایه از برچسب فلزی ساخته می‌شود. در نتیجه این ساختار، برچسبی مقرون به صرفه با کیفیتی عالی و قدرت بالای جلوگیری از تابش اشعه ماوراء بنفش به وجود می‌آید. علاوه بر این، برچسب ترکیبی خیلی سیاه یا آینه طور نیست و یک نمای طبیعی سایه دار دارد.

برچسب‌هایی از جنس کربن، معمولا سیاه‌تر از سایر برچسب‌ها هستند و حدود چهل درصد از گرمای خورشید را از طریق صفحه مات و جذاب خود جذب می‌کنند. چون در مواد سازنده این نوع از برچسب ها هیچ گونه فلزی به کار نرفته است، جای هیچ نگرانی برای مداخله الکترونیکی یا رادیویی نمی‌ماند. هرچند که برچسب‌های کربنی از گران قیمت‌ترین برچسب‌های بازار هستند اما اگر بدرستی نصب شوند، به عنوان یک سرمایه گذاری محسوب شده و عمری به اندازه عمری خودرو خواهند داشت.

اگر می‌خواهید شیشه‌های خودرو خود را بدون آنکه سیاه و تاریک شوند کاور کنید این نوع از برچسب‌ها برای شما مناسب هستند چراکه مانع تابش امواج فرابنفش و گرمای خورشید هستند بدون آنکه شیشه را سیاه کنند، چنین به نظر می‌رسد که هیچ کاوری روی شیشه وجود ندارد. این نوع از برچسب‌ها تقریبا از دویست لایه مختلف تشکیل شده‌اند با این حال حتی به ضخامت یک صفحه کاغذ هم نیستند و این یعنی نور بیش‌تری از خود عبور می‌دهند.

این نوع از برچسب‌ها مشابه برچسب‌های فلزی هستند با این تفاوت که در مواد سازنده ‌آن‌ها به جای ذرات فلزی از ذرات سرامیکی غیررسانا استفاده شده است که موجب عدم تداخل با تجهیزات الکترونیکی می‌شود. برچسب‌های سرامیکی با حداکثر میزان دید در شب یا روز، پنجاه درصد از گرمای خورشید را می‌گیرند. برای خرید این برچسب‌ها باید هزینه بیشتری نسبت به سایر گزینه‌ها در نظر بگیرید اما ارزشش را دارد; چون دارای بیشترین مقاومت در برابر اشعه ماوراءبنفش بوده و در صورت وقوع حادثه یا تصادف مقاومت بیش‌تری در برابر برش دارد.

جهت خرید و دریافت مشاوره رایگان در رابطه با انواع لوازم اسپرت خودرو با ما در تماس باشید.

بهترین مارک برچسب شیشه دودی ماشین

خرید برچسب دودی

مجموعه فروشگاه هاي آی ام بی فروش آنلاین لوازم جانبی خودرو را از سال 1379 با رویکردی حرفه‌ای و تخصصی آغاز نموده که با بهره گیری از بهترین و بروزترین تکنولوژی روز در زمینه طراحی، تولید و پخش انواع برچسب دودی شیشه با درصدهای تیرگی و ضخامت‌های مختلف، با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت به صورت عمده و تک توانسته است تا نیاز اشخاص حقیقی برای دودی کردن شیشه‌های اتومبیل و کسب و کارهای فعال در این حوزه را به صورت جامع مورد پوشش قرار دهد. imb سنتر با اتكا بر اصل مشتری مداري و پشتيبانی آنلاين در خدمت تمامی هموطنان و همكاران گرامي مي‌باشد.

برچسب سولارگارد

برچسب دودی سولار گارد

سولار گارد یک تولیدکننده متخصص در حوزه تولید برچسب دودی شیشه است که بیش از چهل سال سابقه تولید دارد. محصولات تولیدی این شرکت به طور دقیق با استاندارد های شناخته شده جهانی همچون ISO و GSA منطبق است. 

برچسب سان تک

برچسب دودی سان تک

برند سان تک یکی از بزرگترین تولیدکنندگان برچسب دودی است که محصولاتی که تولید می‌کند که مستقیما به نیازهای بازار پاسخ دهد. این شرکت به طور مستقیم با طراحان، تولیدکنندگان و مشتریان تعامل دارد تا در نهایت محصولاتی را تولید که کارایی و عملکرد شیشه را بهبود بخشد. 

برچسب لیومار

برچسب دودی لیومار

برچسب دودی لیومار در شرکت شیمیایی ایستمن که در سال 1920 توسط جورج ایستمن تاسیس شده است، تولید می‌شود. لیومار یکی از بزرگترین و کامل‌ترین شرکت‌های تولید برچسب دودی است که محصولاتش را تقریبا به 100 کشور دنیا ارسال می‌کند. 

روش های دودی کردن شیشه ماشین

به دو روش می توانیم شیشه ماشین را دودی کنیم:

دودی کردن شیشه ماشین در کارخانه خودروسازی

در کارخانه های خودروسازی بر اساس استانداردهایی که برای دودی کردن شیشه وجود دارد درصد کمی شیشه های ماشین را دودی می کنند که این کار به عنوان یک امکان ویژه و به درخواست مالک خودرو انجام می شود. دودی کردن شیشه ماشین باعث استحکام بیشتر شیشه خودرو و مانع عبور نور و اشعه فرابنفش به داخل ماشین می شود. لازم به ذکر است که این کار طبق قوانین راهنمایی و رانندگی انجام می شود. 

دودی کردن شیشه ماشین به روش دستی توسط مالک خودرو

دودی کردن شیشه ماشین توسط مالک خودرو انجام می شود. در این روش شما با تهیه برچسب دودی مناسب و ابزارهایی شامل: کاردک، کاتر، لیسه، هیتر یا سشوار خانگی یا صنعتی و… برچسب دودی را بر روی شیشه ماشین می چسبانید. انجام این کار ممکن است در ابتدا آسان به نظر برسد اما توجه داشته باشید که این کار نیازمند دقت و تجربه کافیست تا مراحل به درستی انجام گردد و گرد و غبار، حباب و اثر انگشت روی سطح شیشه باقی نماند.

مراحل نصب شیشه دودی

نکات مهم برای چسباندن برچسب شیشه دودی

 • نصب برچسب شیشه دودی کاری ساده است و نیاز به تجربه، دقت و حوصله دارد و ابزار خاصی نیاز ندارد.
 • نکته ی قابل توجه این است که برچسب های UV به دلیل این که مانع عبور اشعه های مضر خورشید می شوند، قیمت بیشتری نسبت به سایر برچسب ها دارند.
 • برای زیبایی بهتر شیشه های جلو و عقب ماشین، آن را به یک اندازه دودی می کنند و معمولا شیشه های پنجره عقب خودرو کمی تیره تر به نظر می رسند.
 • اگر ماشین شما لوکس و گران قیمت است و داخل زیبا و جذابی دارد، پیشنهاد می کنیم از برچسب های کم رنگ استفاده کنید.
 • اگر نصب شیشه دودی درست و با دقت انجام شود، از حباب و گرد و غبار و اثر انگشت روی شیشه ماشین باقی نمی ماند و حباب های ریز آن بعد یک روز از بین خواهند رفت.
 • به این مورد مهم در هنگام اندازه گیری برچسب دودی توجه داشته باشید که برچسب را تا انتهای شیشه در نظر نگیرید و معمولا 5 الی 10 میلی متر فاصله قرار دهید تا در مرور زمان لب های برچسب بر نگردد و عمر برچسب شیشه دودی بیشتر شود.
 • برچسب های قدیمی به دلیل استفاده از پایه فلزی، مانع روند مسیریابی gps می شدند و اختلال در آن ایجاد می کردند، ولی در برچسب های شیشه دودی جدید این مسئله و مشکل وجود ندارد.
 • به این مورد مهم توجه کنید؛ پس از نصب بر چسب دودی حداقل یک روز شیشه ماشین را پایین نیاورید تا چسب ها، کامل بهم بچسبند و محکم شوند.
imbcenter

مجموعه فروشگاه های آی ام بی عرضه کننده سنسور دنده عقب ، ضبط تصویری دکلس و کلیه لوازم جانبی خودرو با بهترین کیفیت و قیمت می باشد.

جهت اطلاع دقیق از قیمت انواع برچسب دودی و همین‌طور مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید

مراحل نصب شیشه دودی ماشین

در این بخش به مراحل نصب شیشه دودی ماشین می پردازیم تا بتوانید به راحتی خودتان آن را نصب کنید.

برای شیشه ماشین یک برچسب دودی، سایز بزرگتر در نظر داشته باشید، اگر عرض شیشه 60 می باشد عرض 65 را تهیه کنید، زیرا شما باید گوشه های برچسب دودی را بِبُرید تا قسمت هایی که دور ریز می شوند و مورد استفاده قرار نمی گیرند، مشکلی ایجاد نکند.

برای نصب شیشه دودی ماشین، نیاز به باز کردن درب های خودرو نیست و به ترتیب طبق مراحل زیر موارد را انجام دهید:

مرحله اول

ابتدا سطح بیرونی شیشه ماشین را تمیز می کنیم سپس سطح داخلی خودرو را با دقت بالا و با استفاده از تیغ پاک می کنیم تا اثری از لکه و غبار در آن نباشد. زیرا اگر به درستی تمیز و پاک نشوند، لکه ها در پشت شیشه دودی قرار می گیرند و همیشه دیده خواهند شد. پس از تیغ پاک باید برای رفع لکه و غبار استفاده کنید. (همچنین می توانیم از محلول شوینده و آب هم استفاده کنیم)

مرحله دوم

سطح بیرونی شیشه دودی ماشین را با آب خیس کرده و اندازه برچسب شیشه دودی را از سطح بیرونی خودرو اندازه می گیریم.سپس با دقت بالا بررسی می کنیم تا سطح برچسب دودی ایراد و تاخوردگی نداشته باشد. توجه داشته باشید، اندازه گیری درست و صحیح و بریدن برچسب دودی بسیار ظریف و حساس است. البته با تمرین و تکرار می توانید در این زمینه حرفه ای شوید پس نگران نباشید.در این مرحله با دستگاه هیتر در صورت موجود بودن و یا از سشوار خانگی و ترجیحا صنعتی هم استفاده کنیم و قسمت هایی که جمع و نامنظم شده را کوچک و کمتر می کنیم تا اندازه برچسب دودی تمیز و مرتب گردد.

مرحله سوم

سپس سطح بالایی برچسب را با سرعت یکنواخت باید برش بزنیم تا یک دست و منظم شود و بعد از اینکه برچسب دودی را دقیق و درست نسبت به اندازه شیشه پنجره برش زدیم، سطح داخلی شیشه ماشین را با اسپری آب خیس می کنیم تا تمامی قسمت ها و گوشه ها، با آب کاملا پُر شوند.در این مرحله لایه بی رنگی که در برچسب دودی شیشه هست را بر می داریم و به لایه داخلی شیشه ماشین چسبانده و کاردک را از بالا به پایین برای از بین بردن و رفع آب و حباب، از پشت برچسب دودی آزاد و خارج می کنیم.توجه داشته باشید فاصله لبه بالایی برچسب دودی تا شیشه در حد 5 الی 10 میلی متر باشد.

مرحله چهارم

برای از بین بردن حباب ها و فضاهای خالی ایجاد شده، با هیتر یا سشوار می توانیم آنها را از بین ببریم. بعد از نصب نیمه بالایی، شیشه ماشین را بالا می بریم و نیمه پایین برچسب دودی را نصب می کنیم.برای بریدن لبه پایینی شیشه به این مورد توجه کنیم که پایینتر از لاستیک پنجره باشد.می توان گفت دشوار ترین مکان نصب شیشه دودی، شیشه عقب ماشین می باشد، چرا که حالت حبابی به خود گرفته و باید با هیتر یا سشوار برچسب شیشه دودی را شکل و حالت بدهیم. 

ویدیوهای برچسب دودی

آموزش نصب برچسب دودی ماشین

برای نصب برچسب‌های دودی شیشه نیاز به ابزارهای پیچیده‌ای نیست و با چند وسیله ساده مثل کاردک و اسپری و تیغ برش تیز امکان پذیر است اما فراموش نکنید که این کار به دقت و ظرافت زیادی نیاز دارد. برای نصب برچسب دودی قبل از هرچیزی برچسبی که درصد مناسب تیرگی از نظر قانونی را دارد (35 تا 40 درصد) انتخاب کنید و به این نکته توجه کنید که اگر میخواهید همه‌ی شیشه‌های ماشین به یک میزان تیره دیده شوند، برچسب شیشه عقب را کمی شفاف‌تر انتخاب کنید چون در حالت عادی شیشه عقب به دلیل تابش نور از سمت جلو کمی تیره‌تر بنظر می‌آید. 

آموزش های بیشتر آی ام بی سنتر:

آموزش طریقه کندن شیشه دودی ماشین

ممکن است مدتی بعد از استفاده برچسب دودی، به هر دلیلی تمایل داشته باشید که آنها را از شیشه‌های ماشین خود جدا کنید. در ویدئو روبرو می‌توانید طریقه کندن برچسب دودی شیشه و روش آن را مشاهده کنید. توجه کنید برای کندن برچسب نیز به همان اندازه نصب کردن آن، دقت و حوصله به خرج دهید.

پیش تر توضیح دادیم که برچسب دودی ماشین کاربردهای مختلفی دارد اما معمولا بیشتر افراد برای اسپرت خارجی ماشین خود از این روش استفاده میکنند. در این صورت،پس از دودی کردن شیشه خودروتان می توانید برای جذابیت بیشتر ظاهر آن از هدلایت یا لامپ زنون استفاده کنید که بجز زیبایی کاربردهای دیگری هم دارند. هدلایت ها انواع مختلفی دارند که هدلایت چهارطرفه یکی از بهترین هدلایت ها برای خودرو می باشد.همچنین می توانید برای اطلاع از قیمت هدلایت چهارطرفه به این لینک مراجعه کنید و اطلاعات بیشتری از خرید هدلایت و زنون بدست آورید.

سوالات رایج درباره زنون

سوالات متداول FAQ

هر رول برچسب دودی معمولا در اندازه‌های مختلف 10 متری، 20 متری و 30 متری است. به همین دلیل خرید یک رول کامل برای دودی کردن شیشه‌های ماشین خود (که نهایتا 5 تا 6 متر مورد نیاز است) به صرفه نخواهد بود. اما اگر قصد خرید رول برچسب شیشه دودی دارید، هزینه‌ای از رنج سیصد هزار تومان به بالا در نظر بگیرید. 

گفتیم نوع شیشه‌ های خودرو در هزینه برچسب دودی شیشه تاثیر گذار است. از آنجا که شیشه عقب 206 حالت محدب دارد باید هزینه بیشتری را نسبت به سایر ماشین‌ ها مدنظر داشته باشید.

انواع برچسب ‌های دودی با مشخصات مختلف از جمله یک لایه یا دولایه بودن، میزان درصد تیرگی و… برای ماشین پراید از حداقل صد و پنجاه هزار تومان به بالا امکان پذیر است.

هر اقدامی که باعث شود پلیس از فاصله سه متری قادر به دیدن داخل اتومبیل نباشد، تخلف محسوب می‌شود. معمولا برچسب‌ های دودی 35 درصد تا 40 درصد مورد تایید قانون هستند.

طبق قوانین در مراکز معاینه فنی خودرو، نصب شیشه دودی کمرنگ 40 درصد برای شیشه عقب مجاز نبوده و برگه معاینه فنی صادر نخواهد شد. اگر شیشه عقب خودرو به صورت پیش فرض (فابریک) دودی باشد، برگه معاینه فنی صادر خواهد شد. همچنین برچسب و یا شیشه دودی پیش فرض (فابریک) کارخانه برای پنجره های جلو و عقب، تا زمانی که افراد داخل ماشین قابل مشاهده باشند، مشکل و مانعی برای صدور برگه معاینه فنی خودرو نخواهد داشت.

4.7/5 ( 7 نظر )