دزدگیر

خرید دزدگیر

دزدگیر هوتای
دزدگیر ماشین هوتای
دزدگیر هواتای
برند استیل میت
دزدگیر استیل میت
دزدگیر ماشین استیل میت

دزدگیر ماشین چیست و چه کاربردی دارد؟

از آنجا که خودرو یکی از دارایی های گران قیمت هر فرد به شمار می‌رود نگهداری و حفظ امنیت آن از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی ماشین نسبت به سایر دارایی‌ها بیشتر مورد توجه سارقین است. پس برای حفظ امنیت ماشین چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟ دزدگیر یکی از شناخته شده ترین روش هاست. دزدگیر یا همان سیستم امنیتی خودرو در واقع وسیله‌ای است که به هنگام گذشتن از یک حریم خصوصی یا شکستن قفل، از طریق ایجاد و اعلام صدا، این عمل غیر قانونی را اعلان می‌کند.

دزدگیر ماشین

انواع دزدگیر ماشین

دزدگیر خودرو عمری در حدود یک قرن دارد و در طول این زمان با پیشرفت تکنولوژی و همین‌طور تغییر نیاز مردم، پیشرفت قابل توجهی داشته است. یک دزدگیر ساده که تنها قابلیتش سیستم اعلام صدا بود، امروزه می‌تواند در مواقع ضروری با شما تماس بگیرد، موقعیت و حتی حرکت ماشین شما را نشان دهد. وقتی به قصد خرید دزدگیر به سایت یا مغازه فروش لوازم جانبی خودرو وارد شوید، با حجم انبوهی از انواع مدل‌های دزدگیر ماشین با قابلیت‌ها و قیمت‌های مختلف روبرو می‌شوید و ممکن است انتخاب مناسب‌ترین دزدگیر کمی پیچیده و گیج کننده باشد. مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی قصد دارد در این مقاله ضمن معرفی کامل انواع دزدگیر ماشین، به تمام سوالات شما نیز در این مورد پاسخ دهد. با ما همراه باشید…! 

دزدگیر ساده

دزدگیر ساده

دزدگیر ساده اولین و ابتدایی ترین شکل دزدگیر ماشین است که اتفاقا در ایران افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند (شاید بخاطر قیمت کمترش نسبت به سایر مدل‌ها!).  این دزدگیر در صورت وارد شدن ضربه به ماشین یا باز شدن غیر مجاز ماشین با صدای آژیر شما و دیگران را مطلع می‌کند و محدوده آنتن دهی آن حداکثر در حدود چهارصد متر است. ظاهری بسیار ساده دارد و چندان ترغیب کننده نیست و دارای قابلیت باز و بسته کردن درها و صندوق خودرو از راه دور نیز است. 

  • مزایای دزدگیر ساده: احتمالا تنها مزیت این نوع از دزدگیر نسبت به سایر مدل‌ها ارزان قیمت بودن آن است. 
  • معایب دزدگیر ساده: اولا به خاطر برد آنتن دهی ضعیف باید نزدیک خودرو باشید و در فواصل دورتر بکار نمی‌آید. دوما به خاطر یکی بودن صدای آژیر تمام این نوع از دزدگیرها، تشخیص آژیر دزدگیر خود از صدای سایر ماشین‌ها سخت و معمولا موجب بی توجهی به صدای آژیر می‌شود. سوما در صورت احساس خطر نیز نوع خطر را نشان نمی‌دهد. 

دزدگیر تصویری

دزدگیر تصویری

دزدگیرهای تصویری به روز ترین و پیشرفته‌ترین نسل دزدگیرهای ماشین هستند. علاوه بر قابلیت‌های ریموت‌های ساده، امکانات هیجان انگیز دیگری نیز به این دزدگیرها اضافه شده است. روی این دزدگیرها صفحه نمایش LCD کوچکی نصب شده است که وضعیت ماشین را به طور دقیق نشان می‌دهد و حدود یک کیلومتر تا دو کیلومتر برد دارد و اگر دورتر از این فاصله هم باشید که قادر به شنیدن صدای آژیر نباشید، ریموت دزدگیر با ویبره و لرزش شما را از وجود خطر آگاه خواهد کرد. منظور از نشان دادن وضعیت دقیق ماشین این است که به عنوان مثال اگر در ماشین به طور غیر غیر مجاز باز شود، صفحه نمایش روی ریموت نشان می‌دهد که دقیقا کدام در باز شده است یا اگر در کاپوت باز شده باشد در کاپوت را نشان می‌دهد. مثال دیگری از نشان دادن وضعیت دقیق خودرو مربوط به قفل یا باز بودن درهای ماشین است زمانی که فراموش کرده اید درها را بسته‌اید یا خیر، با یک نگاه به صفحه نمایش ریموت که در دست دارید میتوانید وضعیت را ببینید. دزدگیر تصویری قابلیت جالب دیگری هم دارد و آن قفل شدن درهای ماشین با دور شدن شما از ماشین و یا باز شدن آنها با نزدیک شدن شما به ماشین است. خیلی هیجان انگیز نیست که وقتی نزدیک ماشین خود می‌شوید، درهایش به صورت اتوماتیک به رویتان باز شوند؟

ردیاب خودرو

ردیاب خودرو

به این نوع از دزدگیرها، دزدگیرهای سیم کارت خور نیز گفته می‌شود چون قابلیت نصب سیم کارت در خود را دارد. سیم کارت نصب شده در دزدگیر امکان ردیابی خودرو را به شما می‌دهد و در صورت سرقت خودرو می‌توانید مکان دقیق آن را بیابید. برای اینکار برنامه مربوط به ردیاب دزدگیر ماشین خود را روی گوشی یا تبلت یا کامپوتر خود نصب کرده و به صورت آنلاین یا آفلاین مکان دقیق ماشین را روی نقشه مشاهده می‌کنید. این دزدگیر در دو حالت بسیار کارساز است. اولا موقعی که سوییچ داخل خودرو جای دیگری به جا مانده که در این صورت با یک تماس می‌توانید ماشین خود را روشن کنید. دوم در صورت سرقت خودرو که می‌توانید ماشین را از راه دور خاموش کرده و مانع از دور کردن ماشین خود توسط دزد عزیز شوید.

استارت از راه دور

استارت از راه دور

دزدگیر استارت خور آخرین نسل دزدگیر های ماشین است که تمام تکنولوژی موجود برای یک دزدگیر را در خود دارد. علاوه بر تمام قابلیت‌های گفته شده در دزدگیرهای بالا، دزدگیر تصویری استارت خور همانطور که از اسمش پیداست قابلیت روشن و خاموش کردن ماشین از راه دور را دارد. در فصل زمستان وقتی قصد عزیمت دارید و میخواهید ماشین موقع سوار شدن شما گرم شده باشد، چند دقیقه قبل از حرکت بدون اینکه سوار ماشین شوید از راه دور آن را روشن میکنید تا موتور گرم شود و هم می‌توانید بخاری را برای گرم شدن فضای داخل ماشین روشن کنید. البته در نظر داشته باشید که دزگیر ساده و معمولی نیز قابلیت تبدیل شدن به دزدگیر استارتی را دارد. این کار توسط متخصصین و با استفاده از محصولات و رله‌های ویژه انجام می‌شود. 

قیمت دزدگیر ماشین | دزدگیر ارزان

قیمت دزدگیر

قیمت لوازم خودرو هم مانند هر کالایی یکی از فاکتورهای مهم در تصمیم گیری خرید آن کالاست. قیمت دزدگیر ماشین با توجه به تنوع زیاد مدل‌ها و امکانات مختلف رنج قیمت گسترده‌ای دارد. از طرفی شرایط نابسامان و بی ثبات بازار موجب تغییر قیمت کالاها در فواصل زمانی کوتاه می‌شود و تشخیص قیمت واقعی یک دزدگیر ماشین با برند و امکانات ویژه سخت می‌شود. در نظر داشته باشید که علاوه بر برند و شرکت سازنده دزدگیر ماشین، مواردی از ویژگی‌های یک دزدگیر نیز در قیمت آن تاثیر گذار است. یکی از آنها میزان برد دزدگیر است که با قیمت آن رابطه مستقیم دارد. مورد دیگر امکانات جانبی دزدگیر است. با پیشرفت تکنولوژی دزدگیر ساده علاوه بر وظیفه اصلی خود یعنی حفظ امنیت ماشین، قابلیت‌های دیگری نیز یافته است که هرچه میزان این قابلیت‌ها و امکانات جانبی بیشتر باشد، قیمت دزدگیر نیز بالاتر است. امروزه قیمت حدودی انواع دزدگیر ساده در رنج 170 هزار تومان تا 450 هزار تومان و قیمت حدودی دزدگیر تصویری در رنج 500 هزار تومان تا یک میلیون و 300 هزار تومان است. هیچ ارزانی بی علت نیست. اگر به دنبال ارزانترین دزدگیر هستید در نظر داشته باشید که کالای خریداری شده شما، یا از نظر امکانات یا از نظر کیفیت باید نسبت به سایر مدل‌ها ضعیف‌تر باشد. اما این دلیلی برای فرار کردن از دزدگیر ارزان قیمت نیست چراکه ممکن است شما اصلا امکانات جانبی و مازاد یک دزدگیر را نیاز نداشته باشید و صرفا به دنبال حفظ امنیت ماشین خود باشید. در این صورت می‌توانید دزدگیر ساده و معمولی را با کیفیت خوب و قیمت معقول خریداری کنید. 

مجموعه فروشگاه‌های آی ام بی تولید کننده و عرضه کننده انواع لوازم لوکس خودرو از جمله دزدگیر ماشین، برچسب دودی ماشین، ضبط بلوتوث دار ارزان و هدلایت  و… آماده مشاوره و راهنمایی رایگان شما عزیزان می‌باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت انواع دزدگیر ماشین و سایر لوازم خودرو با شماره‌های زیر تماس بگیرید. 

بهترین دزدگیر ماشین کدام است؟

این روزها شرکت‌ها و برندهای مختلفی در حوزه تخصصی دزدگیر ماشین به صورت تولید کننده داخلی و یا در قالب واردات فعالیت می‌کنند. هر کدام از برندها خصوصیات ویژه خود را دارند که بر اساس نیازهای مختلف مردم پاسخ گوی احتیاجات بازار هستند. از بین انبوهی از برندهای مختلف ما چند برند معتبر و با کیفیت را معرفی می‌کنیم تا بتوانید با ذهنی باز و آگاهی کامل اقدام به خرید دزدگیر کنید. با ما همراه باشید…!

بهترین دزدگیر ماشین
ایزیکار

دزدگیر هوتای

دزدگیر هوتای

هوتای یکی از معروف‌ترین و پر مصرف‌ترین برندهای دزدگیر ماشین در ایران است که طرفدارن زیادی به خود جذب کرده است. دلیل موفقیت برند هوتای به دو نکته ‌ی کیفیت بالا و قیمت معقول و مناسب آن برمی‌گردد. هوتای انواع مختلف دزدگیر ماشین را اعم از دزدگیر ساده و ردیاب و تصویری و… تولید و به بازار عرضه می‌کند. در اینجا می‌توانید سه نمونه از محصولات دزدگیر برند هوتای را مشاهده کنید و یا برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد مدل‌های دیگر با شماره‌هایی که در پایین مطلب درج شده است، تماس بگیرید. 

چند نمونه دزدگیر هوتای

دزدگیر تصویری هوتای

دزدگیر تصویری هوتای

دزدگیر ساده هوتای

دزدگیر ساده هوتای

ریموت هوتای

ریموت هوتای

جهت استعلام قیمت دزدگیر هوتای، مشاهده انواع مدل‌ها و خرید برند هوتای با ما تماس بگیرید

دزدگیر استیل میت

دزدگیر استیل میت

استیل میت تولید کننده انواع لوازم خودرو از جمله انواع دزدگیر ساده و تصویری، دوربین دنده عقب با کیفیت بالا، سیستم در باز کن اتوماتیک و… است که کیفیت و اصالت این برند زبانزد مردم می‌باشد. برند استیل میت در واقع یک تولید کننده در کشور چین است که از سالهای دور تا کنون در زمینه فعالیت خود بسیار موفق عمل کرده است. هر مدل و هر قیمتی که برای خرید دزدگیر ماشین مد نظر شما باشد، می‌توانید از برند استیل میت انتخاب خوبی داشته باشید. در اینجا می‌توانید سه نمونه از محصولات دزدگیر برند استیل میت را مشاهده کرده و خریداری کنید و یا برای کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد مدل‌های دیگر با شماره‌هایی که در پایین مطلب درج شده است، تماس بگیرید. 

چند نمونه دزدگیر استیل میت

دزدگیر تصویری استیل میت

دزدگیر تصویری استیل میت

دزدگیر ساده استیل میت

دزدگیر ساده استیل میت

ریموت استیل میت

ریموت استیل میت

جهت استعلام قیمت دزدگیر استیل میت، مشاهده انواع مدل‌ها و خرید برند استیل میت با ما تماس بگیرید

دزدگیر ماجیکار

دزدگیر مجیکار

علاوه بر دو مدل معرفی شده، برندهای پر مصرف دیگری نیز در ایران وجود دارند که یکی از آنها دزدگیر مجیکار یا ماجیکار است و حتی اگر ماشین نداشته باشید حتما این اسم را شنیده‌اید. اصالت این برند به کشور کره جنوبی برمی‌گردد که از سال 1393 برای اولین بار وارد عرصه سیستم‌های حفاظتی خودرو شد. برند ماجیکار نیز همانند برندهای مطرح دیگر تاکنون افتخارات، موفقیت‌ها و جذب مشتری بالایی داشته است. انواع دزدگیر ساده و تصویری ماجیکار را با کیفیت خوب و قیمت متناسب می‌توانید در ایران خریداری کنید و از خرید خوب خود لذت ببرید. 

چند نمونه دزدگیر مجیکار

دزدگیر تصویری ماجیکار

دزدگیر تصویری ماجیکار

قیمت دزدگیر ماجیکار

پک دزدگیر مجیکار

ریموت دزدگیر ماجیکار

ریموت مجیکار

جهت استعلام قیمت دزدگیر ماجیکار، مشاهده انواع مدل‌ها و خرید برند مجیکار و همچنین اطلاع از قیمت لامپ زنون با ما تماس بگیرید.

اجزاء دزدگیر خودرو

دزدگیر ساده

باید دقت شود که جهت ایمنی دستگاه دزدگیر بهتر است مدار اصلی آن داخل یک جعبه آهنی کوچک ساخته شده با یک در روی لولا قرار داده شود. همچنین در صورت سیم‌کشی توکار دزدگیر خودرو، دستگاه امنیت بیشتری خواهد داشت.

بهتر است سیم‌های دزدگیر ماشین که معمولا هشت عدد هستند از جعبه اصلی که مدار دزدگیر در آن قرار دارد، خارج شود. معمولا چهار سیم مربوط حسگر نوری، دو سیم به ولتاژ مثبت و منفی ۱۲ ولت تغذیه حسگر نوری و دو سیم مربوط به رله که هنگام تحریک این دو سیم به هم متصل می‌شوند، می‌باشد.

صدای قوی و بلند آژیر برای دزدگیر خودرو یک امتیاز محسوب می‌شود. پس بهتر است برای این کار از آژیرهای بوقی استفاده شود. بهتر است بلندگو داخل جعبه‌ای فلزی که جلوی آن باز باشد، محکم شده و جهت امنیت بیشتر توکار نصب شود. 

نکات مهم برای خرید دزدگیر خودرو

ریموت کنترل یدکی

بهتر است در زمان خرید دزدگیر دقت کنید تا از انواع جدیدتر دزدگیر خودرو که معمولا به ریموت یدکی هم مجهز هستند، خرید کنید.

بلند بودن صدای آژیر و امکان تنظیم آن از نکات مهمی است که باید به آن توجه شود.

صدای آژیر دزدگیر

قابلیت تنظیم میزان حساسیت دزدگیر خودرو

اینکه بتوان حساسیت سنسورها را تنظیم کرد نکته بسیار مهمی در انتخاب دزدگیر ماشین می‌باشد. حساسیت سنسورها نه باید به اندازه‌ای زیاد باشد که با عبور یک گربه به صدا در آید و نه آنقدر کم که با شکست شیشه هم، آژیر فعال نشود! 

اگر سارق بتواند وارد خودرو شده و آژیر دزدگیر فعال نشود، در این صورت کاربر باید بتواند از طریق ریموت یا اپلیکیشن از روشن شدن خودرو جلوگیری کند. 

قابلیت جلوگیری از روشن شدن خودرو

باتری پشتیبان

یک عدد باتری کمکی تا اگر باتری اصلی خودرو از کار افتاد، برق سیستم دزدگیر را تأمین کند. 

چگونه حساسیت دزدگیر را کم یا زیاد کنیم؟

در صورتي كه دزدگير خودروي شما گاها آژير مي كشد در صورتي كه از نوع ريموت تصويري باشد به رفع مشكل كمك زيادي مي كند چون نوع تحريك بر روي ريموت  دستگاه مشخص شده  مي شود. دستگاه دزدگير با سه نوع تحريك شروع به هشدار دادن مي كند
1-تحريك شوك سنسور
2- تحريك چشم التراسونيك
3- تحريك شاسي يا ميكروسوييچ هاي لاي درب ها(كاپوت و صندوق نيز شامل مي شوند) حساسیت دزدگیر نصب شده در ماشین قابل تنظیم است.

حساسیت دزدگیر ماشین

درصورتي كه تحريك نوع 1 يا همان شوك سنسور به دستگاه مركزي اعلام فالت كند يعني ضربه اي به بدنه خودرو وارد شده و شوك سنسور با ارسال تحريك منفي 12 ولت به دستگاه مركزي از ايجاد شدن خطر براي خودرو حكايت مي كند.حالا اگر مقدار حساسيت اين قطعه (كه همه ی انواع آن داراي ولوم يا پتانسومتر كم  و زياد كردن مقدار آن مي باشند) زياد باشد باعث ارسال تحريك به دستگاه مركزي حتي با كوچكترين لرزش ها (مثلا تردد موتور سيكلت از كنار آن باعث تحريك و به صدا در آمدن دزدگير مي شود) مي شود پس  مي توان با كم كردن حساسيت شوك سنسور آژير مزاحم  نداشت لازم بذكر است معمولا اين قطعه نزديك پدال گاز و ترمز و يا كنار جعبه فيوز داخلي و يا … نصب مي شود و داراي يك LED قرمز رنگ مي باشد كه با زدن ضربه به اين قطعه چراغ LED روشن و خاموش مي شود.

روش تنظیم شوک سنسور

1- ولوم حساسيت را تا انتها كم كرده و بعد در چند مرحله به افزايش آن اقدام كرده و جهت تنظيم در هر مرحله دزدگير را فعال كرده و بعد از گذشت 1 دقيقه به ماشين ضربه وارد مي كنيم البته از ضربات با شدت كم شروع مي كنيم در صورتي كه احساس شد ضربه سنگين وارد شده ولي آژیر به صدا در نيامد بازهم ميزان ولوم حساسيت شوك را بالاتر مي بريم تا با حساسيت دلخواه و متناسب با محيط حساسيت تنظيم شود. 

2- تنظيم چشم دزدگیر هم همانند بالا مي باشد فقط توجه داشت كه با حركت دست چشم تحريك شده و به دستگاه مركزي پالس 12 منفي مي فرستد كه باعث به صدا در آمدن آژير مي شود در ضمن ولوم تنظيم حساسيت چشم ها پشت چشم قرار دارد به طرف مثبت افزايش حساسيت و به طرف منفی كاهش حساسيت ديد مي شود.

3- شاسي ها يا ميكروسوئيچ ها لاي هر 6 درب خودرو قرار دارند و بعضا به مرور زمان باعث سولفاته شدن انتهاي شاسي و در نتيجه عدم كار كرد صحيح آن و بروز آژير مزاحم مي شود در اين صورت شاسي يا تعويض يا رسوب زدايي شود. در ضمن  لازم است که شاسي كاپوت حتما مورد بازديد دوره اي قرار گيرد. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دزدگیر  و مشاوره تخصصی رایگان با ما تماس بگیرید

مرکز تماس آي ام بی

سوالات متداول FAQ

تا اینجای مطلب دزدگیر ماشین را از ابعاد مختلف بررسی کردیم و در مورد کاربرد، انواع مختلف، قیمت و برندهای دزدگیر ماشین صحبت کردیم. اما می‌دانیم ممکن است شما سوالاتی در مورد دزدگیر داشته باشید که هنوز پاسخی برای آنها نیافته‌اید. در ادامه می‌خواهیم به این سوالات پاسخ دهیم. 

درست است که این سوال به شدت ذهن شما را به خود مشغول کرده است اما در نظر داشته باشید که نوع ماشین و الویت‌های هر فردی با دیگری متفاوت است و پیچیدن یک نسخه کلی برای همه کار درستی نخواهد بود. برای پیدا کردن مناسب‌ترین دزدگیر ماشین خود با مشاورین متخصص ما تماس بگیرید. 

از آنجاکه سیستم حفاظتی پراید قدیمی بوده و احتمال سرقت در آن بالاست توصیه می‌شود برای حفظ بیشتر امنیت ماشین خود از دزدگیرهای جدید تر با برد بالا استفاده شود.

این کار توسط دکمه مخصوصی که در سیستم دزدگیر تعبیه شده است انجام می‌شود. با استفاده از این دکمه می‌توانید حساسیت دزدگیر را از خیلی کم تا خیلی زیاد در هر میزانی که بخواهید تنظیم کنید. به عنوان مثال اگر حساسیت دزدگیر بسیار بالا باشد در مکان‌های شلوغ و پر رفت و آمد موجب ایجاد صدای آژیر بی مورد و آزار دهنده می‌شود بنابراین بهتر است حساسیت دزدگیر را در چنین مواردی کاهش دهیم. برعکس این مورد نیز برای افزایش حساسیت دزدگیر صادق است.  

4.8/5 ( 5 نظر )