آموزش نصب لامپ زنون

آموزش نصب لامپ زنون

مجموعه فروشگاه های آی ام بی

خرید لامپ زنون
مراحل نصب لامپ زنون

مراحل نصب لامپ زنون

در حال حاضر اکثر رانندگان تمایل دارند نور خودرویشان آنقدر زیاد باشد که  کاملا جاده را برایشان روشن نماید و برای همین امر سراغ لامپ های زنون می روند که نسبت به سایر لامپ ها حدود 4 الی 5 برابر روشنایی دارند.

 پس از خرید لامپ زنون برای نصب آن در صورتی که کمی به مسائل فنی آشنا باشید و علاقه به صرف وقت با خودروی خود داشته باشید، به راحتی می توانید آن را نصب نمایید.بسته ای که آی ام بی برای شما ارسال می کند شامل 2 عدد ترانس زنون و 2 عدد لامپ زنون می باشد.

نحوه اتصال به این صورت می باشد که هر ترانس به یک لامپ به صورت جداگانه متصل می شود. این اتصال به وسیله 3 سوکت مابین لامپ و ترانس برقرار می شود. سوکت ها به گونه ای طراحی شده اند که فقط به یک صورت قابل نصب بوده و به صورت نر و ماندگی می باشند. همچنین یک جفت سیم یکی به رنگ قرمز و دیگری مشکی بر روی سیم های لامپ زنون قرار دارد که جهت اتصال به سوکت پشت لامپ فابریک خودرو می باشد.  

مرحله یک

سوییچ را کاملا بسته و سر باتری مثبت را جدا کنید.

مرحله2

درپوش پشت کاسه چراغ را باز کنید.

مرحله سوم

سوکت لامپ فابریک را جدا کنید.

مرحله چهارم

لامپ فابریک را بعد از جدا کردن ضامن فلزی پشت لامپ خارج کنید.

درپوش پلاستیکی روی لامپ زنون را که دو تکه می باشد باز کرده و جدا کنید.

لامپ زنون را نصب کرده و ضامن فلزی را به درستی پشت آن ثابت کنید.

سوکت های مابین لامپ و ترانس را متصل کنید. ( 3 عدد سوکت)

اتصال مابین سوکت فابریک لامپ خودرو و سیم های مثبت و منفی (قرمز و مشکی) بر روی دسته سیم لامپ زنون را برقرار کرده و به وسیله چسب برق آن را عایق کنید تا با یک دیگر اتصال نکنند.  

ترانس زنون را در جای مناسبی به وسیله بست کمربندی ثابت کنید تا در هنگام حرکت جابجا نشود.  

مرحله یک

سر باتری را متصل کرده و زنون ها را تست کنید.  

آموزش تصویری نصب لامپ زنون

آموزش ویدیویی نصب لامپ زنون

برای نصب زنون روی ماشین توجه به چند نکته از اهمیت بالایی برخوردار است. اولا دقت کنید که زنون خریداری شده شما حتما از استاندارد کافی برخوردار باشد. گول قیمت‌ ارزان زنون‌های غیراستاندارد را نخورید که به هنگام حادثه عواقب بسیار جدی و جبران ناپذیری خواهند داشت. دوما به هنگام نصب زنون به برق و حرارت خودرو دقت کنید چون زنون برای روشن شدن برق شدیدی از خودرو دریافت می‌کند؛ با رعایت کامل نکات ایمنی اقدام به نصب زنون کنید. 

0/5 ( 0 نظر )